| Stefan19831507 a întrebat:

Salutare tuturor! Am un scuter 50cc 2t Honda sky pleaca de pe loc foarte bine dar când ajung cu acceleratia aproape de final se ineaca, nu mai trage, daca slabesc acceleratia merge.Deci ca idee dupa viteza de 50km/h nu se mai accelereaza, mentionez ca am strans surubul benzina si aer la maxim si de abia reuseste sa stea in relanti...Cine ma poate ajuta cu un sfat? Va rog

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Incearca sa maristi nuvelul de benzina in carburator. O sa consume mai mult, dar, o idee o sa mearga mai tare. Nu cu mult. Daca vrei viteza ma mare, rectifica chiuloasa.

| Stefan19831507 explică (pentru baru):

Multumesc pentru sfat.Am schimbat jiglerul cu unul mai mare sa soarba mai multa benzina si am marit nivelul de benzina din cuiul ponton si plutitor.

| baru a răspuns (pentru baru):

Multumesc!

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Modifica si toba..este o parere!

| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu ai ce accelera, ca este limitata, de aceea nici nu trage peste 50k/ora.

| Stefan19831507 explică (pentru Violleta2022):

Unde are limitatorul? Cum pot sa o delimitez?

| Stefan19831507 explică (pentru Stefan19831507):

Mam documentat si am.aflat cum pot delimita viteza.schimbare cdi schimbare jigler si role variator eventual si putina modificare la toba de esapament nu lasa evacuarea sa se produca dupa o anumita viteza...Multumesc si multa sanatate!