| gtr2rr3 a întrebat:

Student.

În familie am un Passat B5.5 2005 2. 0TDI și un Focus Mk2 2007 1. 6TDCI

Când plec la facultate trebuie sa plec cu una dintre ele. Pe care sa o aleg?
Ținând cont că:
Confortul, antifonarea, motorul, calitatea si întreținerea sunt mult peste fata de ford, deci mai atractiv passatul
Sportivitatea, consumul mic (5% si la passat 7%) aspectul mai tineresc dar nu la fel de aspectuoasă ca intretinere focusul.

Nu știu ce să aleg, parcă inclin spre passat desi gâjâie boxele de la membrana slabita, are cateodata consum de tractor și rotile mai ca dau in aripa din cauza suspensiei foarte joase.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu as lua Focusul: consum mic, suspensie mai buna, intretinere mai ok. La confort, eu le-as pune la egalitate.

| SkyPilot a răspuns:

Daca e numai pentru facultate, ia-o pe cea cu intretinerea mai ieftina. Iti trebuie patru roti si un volan, nimic mai mult.
Dar daca pui ochii pe vreo fata acolo, ia-o pe cea mai aspectuoasa.

| gtr2rr3 explică (pentru SkyPilot):

Merg cu tot cu fata laughing)

| SkyPilot a răspuns (pentru gtr2rr3):

Pai atunci ce mai intrebi? Iei masina mai buna!