| GrizzlyRO a întrebat:

TPU? Sunt putin confuz, de la ce varsta poti incepe scoala de soferi? Si la cat poti sa dai pentru permis? (sala si orasul)
Dau funda dar sa fie raspunsul cel bun!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala o poti incepe cu 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani si examenele le poti sustine dupa implinirea varstei (pentru cele mai multe categorii, inclusiv A si B). pentru subcategoriile A1 si B1 varsta este de 16 ani iar pentru altele de 21 ani. Numai bine!

8 răspunsuri:
| mariutza03 a răspuns:

Şcoala de şoferi o poţi începe cu 3 luni înainte să împlineşti 18 ani, dar de condus poţi începe de la vârsta de 17 ani cu condiţia ca în maşină să fie şi un adult.

fundita?:*

| codrinstefan2103 a răspuns (pentru mariutza03):

îs tare curios unde ai citit tu că poți începe să conduci de la 17 ani.

| mariutza03 a răspuns (pentru codrinstefan2103):

Te referi la mine sau ce?

| mariutza03 a răspuns (pentru codrinstefan2103):

Daca ai fi inteligent ( ceea ce nu esti) te-ai uita mai sus si ai vedea ce au scris ceilalti desteptule

| codrinstefan2103 a răspuns (pentru mariutza03):

Hai să nu măsurăm inteligența. Art.20. - (1) Pentru a conduce un autovehicul pe drumurile publice, conducatorul acestuia trebuie sa posede permis de conducere corespunzator si sa aiba vârsta minima de 18 ani împliniti, cu exceptia celor care conduc autovehiculele din subcategoriile A1 si B1, care trebuie sa aiba vârsta minima de 16 ani împliniti.

| mariutza03 a răspuns (pentru codrinstefan2103):

Dar totusi nu inteleg dc numaim mie imi reprosezi asta?
uitate si tu domnule msi sus si vezi ce o scris

| CreepyFace a răspuns:

Hei happy
Şcoala de şoferi o poţi începe cu 3 luni înainte să împlineşti 18 ani, dar de condus poţi începe de la vârsta de 17 ani cu condiţia ca în maşină să fie şi un adult.

| ageofempires a răspuns:

18 ani, iar permisul la 18-30