| Aldutssss31 a întrebat:

Acum o lună jumate am început o dieta destul de strictă.Am slăbit în jur de 10 kg dar am observat ca pielea mea si-a pierdut elasticitatea si pare lăsată.Ar trebui să mai slăbesc in jur de 15 kg dar mi-e teama sa nu se lase mai rau.Ce ar trebui să fac? O sa-si revina de la sine?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"O sa si revina de la sine?"

da, fii sigur

ps - dă-ne și nouă rețeta ta, pare bună!

| Frank51 a răspuns:

Se fac operatii pentru inlaturarea pielii in exces, cicatricile care raman sunt foarte mici.

| alina2k18 a răspuns (pentru Frank51):

Daca operatia se face cu bisturiul ca altfel nu ai cumwinking cred ca nu ai idee ce cicatrici raman laughing)
Eu am vazut in real -nu poze- ce avea o tipa pe brate, horror.

| Frank51 a răspuns (pentru alina2k18):

Pai depinde ce vrea userul, piele sau cicatrici.

| alina2k18 a răspuns:

Welcome in my world laughing
Ori faci sport calumea pentru hipertrofie ori o lasi mai moale cu slabituwinking SI ZICI MERCI PENTRU INCA 5-8 KG DATE JOS.
Eu imi dau si cu creme - am si la 20 ron dar si la 150ron - de 2 ori pe zi plus mi-am luat si bio oil, il pun dupa creme.
Eu am slabit peste 25 kg laughing deci da, am si peste 30 ani meh... sanatoasa sa fiu.
Vezi ca daca ti se lasa pielea -mai ales pe brate si burta- nici cu mama sportului nu o mai faci ca inainte ci doar cu OPERATIE.
Fireste ca daca te ingrasi o sa arate mai bine pieleawinking dar banuiesc ca ca nu vrei sa cari dupa/pe tine iar 15-20 kg.

| Anonima163333 a răspuns:

SPORT.Fa mult sport. Orice vrei tu.

| Hollyg a răspuns:

Sport, bea multa apa. In cat timp ai slăbit 10 kg?

| Aldutssss31 explică (pentru Hollyg):

Intr o luna jumate

| Hollyg a răspuns (pentru Aldutssss31):

Wow, e foarte mult. Pai e o dieta destul de drastică, ce dieta este? Cum se numește? Stii ca de obicei dietele au efectul de yoyo. ai putea prin a începe sa faci 20-25 de min sport pe zi, hidratează-te bine, mananca multe legume fie fierte fie la cuptor, redu sarea pe cat de mult poti pentru ca retine apa in organism. te-as putea ajuta cu mai multe sfaturi daca mi-ai da putin mai multe detalii.

| Elena_Maria_1993 a răspuns:

Dietele drastice nu sunt foarte bune.ce ai slabit acum o sa pui la loc mai târziu. Plus ca apar vergeturi și ti se lasă pielea. Pentru a avea o piele ferma, fa sport mult, bea apa, după ce îți faci baie folosește creme( masează te). Ai răbdare, încearcă sa slăbești încet, pentru a nu mai avea astfel de probleme.