| Andreea_1443 a întrebat:

Acum stiu sigur...deci am 1.58 ...si vreo 48 de kg... aveam vreo 52 dar am slabit... csf sa mai slabesc? si am 15 ani...km cum ar trebui s fiu la vasrta mea?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Eu am 1.70 si aproximativ 48 de Kg.(22 ani). Greutatea ideala pentru varsta ta ar fi 48 kg.Sa incerci sa te mentii la limita asta.Sa nu treci peste, iar daca mai slabesti un pic ar fi superwinking Nu cred ca e cazul sa-ti faci probleme la varsta asta. Te complici mult prea tare si esti mult prea micutawinking Da-i pace

7 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Esti in crestere, nu trebuie sa acorzi prea mare importanta kg, mai ales ca esti destul de bine la 48 de kg. Ai sa te mai si inalti, vei vedea. Fa sport, mananca sanatos, stiu ca e greu sa te abtii la varsta asta de la fast food-uri si tot felul de dulciuri, dar pe cat posibil, creeaza-ti un lifestyle sanatos.

Bula
| Bula a răspuns:

La varsta ta... ar trebui sa fii mai... INTELIGIBILA!

carla
| carla a răspuns:

Aici poti calcula greutatea:
http://www.sanatate.org/teste/evaluarea_%20greutatii.htm

| ada a răspuns:

Eu cred ca esti ok.Nu vad de ce ai mai vrea sa slabesti... Iar ca sa tii cure de slabire la varsta ta, nu mi se pare un lucru prea bun...

| JayLeno a răspuns:

Offf andreea, cat de penibil e scrisul asta de mess...nu te face mai interesanta, din contra...straight face

| Adry a răspuns:

Nu prea imi place sa ma repet asa ca te trimit catre un subiect asemanator. Raspunsul meu de acolo este valabil si in cazul tau.
www.tpu.ro/sanatate/cate-kg-trebuie-sa-ai-la-10-ani-1.html

| Andreea_1443 explică:

Mersi pentru sfaturi Andry. poate ca ai dreptate, dar asa m-am obisnuit eu, cel putin cand sunt in fata pc-ului...sa scriu prescurtat...il loc de "s"... zic q "j"...asa mi se pare mie mai interesant...si asa vb q prietenii pe mess... dar ai dreptatewinking...mersi:*