| リナ a întrebat:

Cam dupa cate spalari se duce albastrul de metilen si violetul de gentiana din par[saten]?

Si daca amestec albastrul si violetul, in par o sa imi iasa albastru?

~P. S. nu va obositi cu raspunsuri nefolositoare.nu are rost. happy

5 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Mi-am facut si eu astfel de suvite cand eram mai mica, insa sunt bruneta. Culoarea este cam aceeasi pentru amandoua solutiile, respectiv un indigo inchis. Dupa 2-3 spalari incepe sa se sapalceasca din ce in ce mai mult pana se duce de tot. Deci tine maxim 5 spalari.
Tu fiind satena se poate sa iasa un indigo mai deschis si sa se vada ceva mai mult timp ( e doar o presupunere).
Multa bafta!

| リナ explică (pentru AndraNicoleta):

Pai m-am facut cu ambele

| AndraNicoleta a răspuns (pentru リナ):

Eu nu le-am amestecat, dar dupa cum am zis si mai sus, tu fiind satena s-ar putea sa te tina ceva mai mult de 5 spalari.

| リナ explică:

Uf! mai-nainte nu a incaput tot... vroiam sa spun ca m-am facut cu ambele.adica jumatate din par l-am facut cu albastru de metil si cateva suvite cu violet de gentiana,dar am o suvita care e albastra,dar nu stiu exact din ce motiv,unul ar fi pentru ca am pus din greseala o substanta peste alta, iar celalalt ar fi din cauza ca pur si simplu imi era mai deschisa la culoare suvita aceea.
Si: cu albastru de metilen mi-a iesit verde de la bun inceput, un verde mai inchis si cu violet de gentiana mi-a iesit un indigo. big grin

| AndraNicoleta a răspuns (pentru リナ):

Nu stiu ce sa zic...probabil din cauza parului...thinking