| anonim_4396 a întrebat:

Am 1.68, eu una ma consider prea inalta. Pe tocuri ajung la 1.78 crying. credeti ca mai cresc?straight face (tati are 1.90. mami 1.62 soramea 1.72. aaa da si am 14 ani big grin ) exista ceva remediu prin care sa scad. (in afara ca dupa nu stiu cati ani scad singura laughing ). multumesc anticipat!

28 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Eu am 14 ani si am 1. 50 as vrea sa cresc da na.

| Bacemi a răspuns:

Nu trebuie sa iti para rau. Multi baieti se plang ca iubitele lor sunt prea scunde. Am auzit mii de baieti spunad : E frumoasa, e oleaca mica de statura, dar n-are nimic. Baietii prefera majoritatea fetele mai inalte. Tu ai o inaltime perfecta spun eu. Pentru baieti conteaza inaltimea insa oricum daca tu esti o fata draguta orice baiat te va aprecia. Nu te mai ingrijora din cauza inaltimii, greutatii si alte chestii superficiale. Daca unui baiat o sa ii placa de tine iti garantez ca ai prefera sa fie pentru ca ii place cine esti tu si nu cum arati.

| Paris a răspuns:

Cred ca am mai dat acest raspuns de cateva ori. O femeie este frumoasa inalta. Toate se plang ca sunt niste ghindoace, si tu, care nici macar nu ai cine stie ce inaltime, te plangi. Eu am 1, 74, pe tocuri ajung la 1, 85 si sunt foarte fericita, arat foarte bine si il prind pe prietenul meu din urma. smug Ce-ai vrea? Sa-ti scuipe lumea seminte in cap?

| JustMeFlory a răspuns:

Eu am 17 ani jumate si am 1. 72big grin
Nu stiu cat o sa mai cresti, dar pana pe la 18-19 ani mai ai.Eu zic ma maxim 4-5 cm.
Tu stai linisitita ca sunt fete cu adevarat inalte, eu am o vecina are tot 14 ani si are 1. 78, e mai inalta ca minehappy

| eek a răspuns:

Eu am 1. 75.laughing si cu tocuri de 12 cm...sunt cam inalta. da n are nimichee hee

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Eu am 15 ani am tot 1. 68...
si mie mi se pare ca sunt prea inalta:d
dar n-am ce sa fac...
nu prea ai cum sa scazilaughing

| ioana_5244 a răspuns:

Inalta?rolling on the floor) mie mi se pare ca esti foarte micawinking sicer eu te bag sub radical ca sa zicem asa. am 1, 76winkingsi o sa mai cresti pana la 18 anihappy stai linistita ca fetele inalte sunt frumoasa si cu picioare lungi asa ca bucura-te de inaltimea ta

| smileforme a răspuns:

Buna! eu am 15 ani si 1. 71 inaltime deci stai calma.cat despre cat o sa mai cresti asta depinde de organismwinking kiss

| alecs871 a răspuns:

Porti tocuri de 10 cm?hee hee
Pai nu stiu cum se poate opri cresterea, ma rog, cresterea se opreste foarte usor printr-o operatie. Daca erai baiat puteai foarte usor prin munca (adica sala) dar nu recomand unei fete acest lucru, si mai ales ca ai 14 ani.
Du-te la medicul de fam. si el te poate trimite la un doctor endocrinolog (bine, din cate stiu asta se ocupa cu cresterea, nu cu oprirea cresterii) dar poate exista ceva pastile, nu stiu... dar sa nu iti dauneze.

| anissa a răspuns:

Si eu am 14 ani si 1. 68 si ma consider scunda... u te consideri inaltalaughing
eu as vrea sa cresc si u nu vrei? wow...na treaba ta, dar eu zic, ca suntem scunde crying

| Cretzule a răspuns:

Tu te crezi inalta?
Pai ce sa zic de mine care am 14 ani si 1. 86 laughing

| irinuk11 a răspuns:

Da eu am 14 ani si 1, 71 si crede-ma ca imi doresc foarte mult sa am inaltimea ta.inaltimea ta e perfecta pentru aceasta varsta.pksurvivor vb serios?:-obig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca etaon de frumusete sunt luate modelele si miss-urile si ele sunt inalte. Daca nu era frumos sa fii inalta nu mai erau ele asa inalte, nu? La 168 nu esti deloc inalta, poate pentru varsta ta te consideri inlta, mai ales ca baietii inca nu au crescut, ei crescand pe la 16 ani. Nu-ti fa probleme si poarta tocuri. Eu am 180 si port happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hehe iar eu am 1. 80 de la 17 ani...acum am 20hee hee am fost complexata pana acum dar mai nou sunt mandra de faptul ca sunt inalta:d daca la 1. 68 te consideri inalta eu ce mai pot spune? laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hey...salut...si eu am 15 ani si am 1.68.Si eu cred ca sunt prea inalta pentru ca prietenele mele sunt destul de scunde:1. 60-1. 58, dar asta este, nu cred ca este sanatos sa incerci sa-ti opresti crestrea, oricum nu cred ca o sa mai cresti foarte mult avand in vedere ca ai deja 15 ani.succeskiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te crezi inalta la 1, 68? eu fac 17 ani si am 1, 84 happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici sa nu te gindesti la oprirea cresterii, e o prostie pentru inaltimea ta... iata eu am 1. 80, si am 14 jumate, si nu m-am gindit la asa prostii, ai sa vezi cand o sa fii mai mare ce prostuta erai cand ziceai ca esti prea inalta, si ca vrei sa opresti cresterea.In schimb eu nu stiu, vreau foarte tare sa port ceva tokuri, nu stiu ce o sa zica lumea, dar cred ca o sa gasesc curaj in mine, iar tu linestestete, doar asta iti zic)))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu cred ca o sa mai cresti decat 1 sau 2 cm.eu am 1, 73 de la 14 ani si acum am 16 jum...nu am mai crescut deloc. dar ma rog stiu si persoane care au crescut dupa varsta de 14 ani.am o colega care avea 1, 59 si acum a ajuns la 1, 67.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 1 68 te consideri inalta? apai eu care am 16 jum si 1 86 ce ar trebui sa spun? stai linistita, e frumos sa fii inalta.nu conteaza cum arati atata timp cat nu iti pasa de ce zic altii si te simti bine in pielea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu cand aveam varsta ta tot 1. 68 aveam si acum am 18 ani si am 1. 72happy bine ca si eu la fel ca tine ma consider prea inalta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da eu 1. 70 13 ani ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 12 ani si am 1. 68 si mereu am fost cea mai inalta din clasa si nu ma deranjeaza deci...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mama acelasi caz ca si al meu. baietilor le plc fetele inalte frumoase:X picioare lungi :X

si mai ales pe tocuri mers intepat si putin dand din fund totul e ok!

ce vrei sa faci sa-ti dea cu cotu'n gura?

| CatalinMG a răspuns:

Nu este sanatos sa incerci sa opresti dezvoltarea normala a corpului, si nu vad nici rostul straight face daca esti inalta este o calitate pe care multe fete si-ar dori-o. Sfatul meu este sa nu te mai gandesti ca esti prea inalta pentru ca o sa devii inhibata in multe situatii. si eu am 1. 87 si este o calitate prin faptul ca joc fotbal ca atacant happy In viata poate te va ajuta inaltimea mai mult decat crezi

Răspuns utilizator avertizat
| Denniisa a răspuns:

Esti norocoasa sa fii inalta sa stii multe fete siar dori sa fie in locul tau.Mai mult de 5cm nu cred ca ai sa mai cresti si stai linistita nu te mai plange ca nu ai de ce ar trebui sa fii fericita ca baietilor le plac fetele inalte:-)

| nuintelegnimic a răspuns:

Eu am 15 impliniti acum reecent in noiemrbrie si de la varsta de 14 ani nu m`am mai inaltat si am 1, 69 :pe daca mai cresti maxim 1-2 cm dar mai mult nu :pe stai linistita se cauta fete inalte smug

| stefanelb a răspuns:

Salut sunt baiat am 14 ani, 1. 90 ce sa fac sa nu mai cresc am tras la sala aproape 2 ani dar tot am mai crescut am auzit ca exista pastile pentru a opri crestere... e adevarat?