| UnPisic a întrebat:

Am 16 ani si am decis (nu pot spune recent pentru ca vreau asta de vreun an incoace) sa imi vopsesc tot parul turcoaz.
Mi-a luat putin pana sa o conving pe mama, pentru ca imi tot spunea ca "vai dar ce o sa faci cand incepe scoala", si am gandit ca pur si simplu o sa dau cu niste negru pe deasupra. (cat de greu poate fi?)
Acum, totusi inca ma gandesc daca sa imi fac numai jumatate din par (de la varfuri in sus ca un degrade) sau tot parul.
Unii ar spune ca vreau atentie fiindca imi colrez parul, etc, dar pur si simplu asa simt eu. Ce ar trebui sa fac?
Funda unui raspuns bun, si mersi in >avans;

10 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Degrade! Da, ar fi super!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atentie clar o sa primesti. laughing
Nu oricui ii s-a bine cu nuante nebune aproape de fata, pot sa te faca sa pari palida. Eu as alege ombre, daca esti bruneta o sa arate genial.

| UnPisic explică (pentru anonim_4396):

Sunt satena, si deja m.am decolorat (am lasat o parte naturala, ca sa fie mai inchis, sa vina frumos). Din moment ce la parul meu s-ar putea sa nu ajunga, o sa imi iau o alta nuanta de turcoaz si o sa-l vopsesc intr-un ombre. Mersi de raspuns happy

| TheSeventhSin a răspuns:

Eu as zice ca sa-ti faci parul "de la varfuri in sus" exactu cum ai spus si tu.
Iar in legatura cu ce or sa spuna altii nu-i alsa sa de descurajeze din anumite motive.
Eu am parul lung desi sunt baiat, iar unii zic ca ce's eu fata insa altii imi spun ca-mi s-a bine deci sunt jumate cu jumate.
Indiferent de cum o sa-ti faci parul altii o sa-ti zica ca nu-i frumos, si inca ceva oamenii trebuie sa fie diferiti iar normalul e plictisitor.

| UnPisic explică (pentru TheSeventhSin):

Me la varfuri in sus ma refeream ca jumatate de par (dar nu sa imi ramana o linie intre parul colorat si cel natural, cum am vazut la unele fete.). Intr-un fel sau altul am facut niste "teste" (a.k.a photoshop) si arata decent. Anul trecut am facut asa doar ca, cu un blond deschis, si arata decent.
Multumesc de raspuns! happy

| TheSeventhSin a răspuns (pentru UnPisic):

Si tu folosesti "Shotofop" de fapt e chiar foarte bine sa faci acele "teste", ajuta.
Dar decizia este a ta in ceea ce vrei sa faci, noi doar iti dam sfaturi dar sa faci ce crezi tu ca e mai bine happy

| UnPisic explică (pentru TheSeventhSin):

Multumesc pentru raspuns big grin

| MariaPGabriela a răspuns:

Iti sugerez sa te faci tot capul, daca iti faci doar varfurile o sa para ca ti a scapat parul in galeata de vopsealaughing) dar cel mai bine ar fi sa te faci ombre turcoaz, spre radacina sa fie un turcoaz foarte inchis, ceva spre negru daca se poate si varfurile sa le faci turcoaz intens big grin sper ca te-am ajutat
ps: nu ar trebui sa te temi ca incepe scoala, daca te duci la piscina macar o data pe saptamana scapi si de vopsea

| UnPisic explică (pentru MariaPGabriela):

Multumesc de raspuns; D
Anul trecut am fost decolorata pe jumatate de par si arata chiar frumos, dar n-am mai apucat sa ma vopsesc.
Iar la piscina planuiesc sa ma duc de multe ori asa ca de culoare sigur scap.
Cat de un degrade asa cum ai spus tu, sigur imi fac, pentru ca m-am tuns dar a mai ramas decolorat la varfuri, asa ca probabil va merge.
Bafta in continuare;>

| Meia22 a răspuns:

Cert este ca se poarta degrade si mai ales turcoaz