| anonim_4396 a întrebat:

As dori vara asta sa-mi fac suvite albastre dar nu vreau cu nuantator, spray sau albastru de metil. Exista vopsele de par albastre? Daca da, un nume, ceva, sa pot gasi pe la magazine?

11 răspunsuri:
| anonima16 a răspuns:

Iti recomand sa te gandesti mai binewinking.

| car3less a răspuns:

What's red, pink and BLUE with yellow all over? An Easter egg rolling down the hill. big grin

incearca totusi cu nuantator... poate dupa ce te uiti in oglinda te razgandesti... deci sa mai ai o sansa tongue

| MidnightSun a răspuns:

Si eu maine vreau sa imi fac niste suvite...
dar o sa le fac la salon si cu NUANTATOR! cu vopsea nu ma risc... vreau doar pentru vara pentru ca atunci cand va incepe scoala va fi un pic cam complicat cu profesorii dar na. exista nuantator care tine 10 spalari, e cel mai bun. si un sfat daca iti faci nu iti fa suvite subtiri si dese pentru ca nu se mai poarta. fa ici colo niste suvite tip mese (acelea groase) alea sunt la moda. stiu ca nu am raspuns la intrebarea ta inca, dar urmeazawinking. culori gen albastru verde mov portocaliu sau mai stiu eu ce nu se prea gasesc la magazine. si daca da poate doar la hipermarketuri. nume nu pot sa dau ca nu stiu. cel mai bine ar fi intai sa te duci la coafor dar nu de astea gen: o camaruta cu chiuveta acre ia pe tins 10 lei pentru ca nu se stie cata experienta au doamnele de acolo. poti intra intr-un salon de fite numai sa intrebi cat ar costa niste mese, daca vrei sa imi urmezi sfatul, si ce culoare ti s-ar potrivi eventual o marca de vopsele. apoi iesi si nu mai treci pe acolo prea curandwinking sper ca ti-am fost de folos XoXo:*big hug a si sa imi spui daca ti-ai facut si cum au iesit, ok?

| Cinderella_3550 a răspuns:

La magazine e mai complicat sa gasesti culori din astea. eu sincer nu am vazut. cel mai bine ar fi sa mergi la un salon. dar cum spune si majoritatea: gandeste-te inainte de asta. si eu am avut suvite roz; la inceput, evident, totul era super, ma simteam super. dar dupa mai multe spalari nu numai ca mi se ducea culoarea, dar firele de par erau arse si despicate. o fita din asta costa mult prea mult sanatatea firului de par. in concluzie, nu o recomand! happy

Răspuns utilizator avertizat
| aLinux a răspuns:

Nu merita sa iti vopsesti parul doar ca iti place culoarea...
E mai bine sa ramai cu culoarea ta naturala.
Daca tot il vopsesti o sa iti para rau mai tarziu.
Eu m-am vopsit 4 ani la rand si acum regret, bineinteles nu am chelit sau sa pierd din par dar, nu mai am culoarea pe care o aveam inainte la par, si bineinteles parul de la prea multe vopsele se slabeste, sau chiar il pierzi.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai orfane? esti ectracteristru? fa-te verde, nu chiar verde dar verde sa fie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea e sa incerci un nuantator sau albastru de metil decat vopsea... j eu vreau vara asta sa imi fac suvite albastre dar cu nuantator. mai gandeste-te decat sa iti para rau mai tarziu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine doreste sa devina reprezentant metropolitan? Iese ceva banuti in plus pe criza merge http://metropolitans.ro/catalog/a/PIRV0Lid,ma puneti contacta la adresa de mail shokatha_yomen@yahoo.com.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau si eu suvite albastre dar vreau sa fie cu spray

| asdfghjkl_1325 a răspuns:

Policolor. Este foarte albastra.