| Nicolelenaa a întrebat:

Am o problemă destul de gravă, să zic eu laughing. Se apropie balul bobocilor și încă nu știu ce sa port în picioare. Pentru o fată de o înălțime normală, nu ar fi o problemă. Eu însă am 1.80 sunt deja în clasa a 10-a, și totuși nu am avut curaj sa port tocuri până acum, datorită comentariilor răutăcioase din partea lumii. Chiar și fără tocuri sunt numită girafă și în multe alte feluri. Am vorbit cu prietenele mele care îmi recomandă să iau totuși tocuri, deoarece vor avea și ele și nu se va simți diferența. Totuși problema este la băieți, deoarece ei nu vor avea tocuri și mi-e frică să fiu considerată "ciudata aia de 2 metri". De fiecare dată în club am evitat tocurile, optând pentru teniși cu ținte, fără ținte, sau pantofiori puțin mai deosebiți. Dar trebuie să îmi înving și frica asta pentru pantofii cu toc. În plus, o femeie mi se pare mult mai atrăgătoare pe o pereche de pantofi. Aaa, încă ceva X_x ...Sunt cam slabă, am în jur de 55 de kg și picioarele destul de subțiri. Aș vrea o părere sinceră, mai ales din partea cuiva care știe prin ce trec...

Răspuns Câştigător
| Nobody35 a răspuns:

Și eu sunt inalta și foarte slabă :d.

Botinele nu cred că te-ar avantaja, iar la balerini și bascheți ar trebui să renunți în seara balului. Poți opta pentru o pereche de pantofi cu toc, nu prea inalt, în care să te simți tu comod.

Dacă nu ești sigură pe tine si crezi că ceilalți o să se ia de tine, atunci poți să îți iei pantofi fără toc.
Dar gândește-te puțin : ești înaltă, suplă și cu siguranță ești și frumoasă! Poate acum nu conștientizezi, însă orice fată visează să aibă un corp perfect precum al tău!

Distracție plăcută la bal! Să ne anunți și pe noi ce ai hotărât! :*

| Nicolelenaa explică (pentru Nobody35):

Mulțumeeesc mult pentru sfat :D O sa aleg o pereche de pantofi cu tocul mai mic pentru început gen: http://www.laredoute.ro/blog/wp-content/uploads/work.jpg

| Nobody35 a răspuns (pentru Nicolelenaa):

Cu mare placere! happy
Sunt superbi pantofii, o sa arati bestial!

6 răspunsuri:
| Nutemaiholba a răspuns:

Nu iti lua tocuri foarte inalte, poarta niste platforme. Mi se par mai potrivite, iti arata picioarele perfecte.

| Loreleii a răspuns:

Daca o sa porti pantofi cu toc, te sfatuiesc sa ai grija. Intr-adevar, iti dau o eleganta aparte, dar ai grija cum ii alegi. Parerea mea este sa optezi pentru ceva care sa iti acopere glezna. Poate in genul unor botine. Daca vei alege niste pantofi cu toc foarte inalt, picioarele tale vor arat foarte lungi, si se va vedea destul de urat cand vei pasi.

| DaDaLadyBug a răspuns:

Buna :* Si eu am 1, 78 m sunt in clasa 11 si la fel de complexata de inaltimea mea sunt si eu stai linistita laughing lumea e rea dar gandeste-te, cum e sa privesti pe cineva de sus, si cum e sa privesti de jos. Este un semn de superioritate, asa ca nu te mai stresa. Fetele inalte sunt cele mai frumoase, si invidiate, asa ca nu trebuie sa pui la suflet remarcile rautacioase, deoarece esti perfecta asa cum esti! Daca vrei sa mai vorbim lasa-mi facebookul tau, desigur daca ai vrea. mie mi-ar face placere sa discut cu cineva " la acelasi nivel " laughing! :*

| xShinee a răspuns:

Nu sunt o specialista dar iti recomand sa nu iti iei tocuri deoarece esti destul de inaltahappy.Pe deasupra, in locul tau as incerca sa ascund defectele, cum ar fi aceasta combinatie-inalta si slaba.Incearca sa nu porti ceva mulat, ceva mai flu-flu ar fi ok!winking Sper ca ti-am fost de ajutor.