| anonim_4396 a întrebat:

Am ochii verzi, un verde-oliv, ten deschis si par saten, si-mi place sa ma dau cu fard in nuante de roz, dar o prietena mi-a zis ca nu mi-ar sta bine, ca arat ca un soarece de laborator pe care s-au facut teste. Voi ce credeti? Mie chiar mi se pare ca imi sta bine...

8 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Daca tie iti place este ok, incearca sa folosesti si nuantele de verde, sa vezi daca iti sta bine, iese contrastul mai in evidenta.

auran
| auran a răspuns:

Daca tie iti place este ok, numai ca depinde si de forma pleoapei si de nuanta genelor si sprincenelor.
poate ca nuantele cu care te dai dau impresia ca ai fi plans si poate de aceea nu-i place prietenei tale cum iti sta cu roz.
oricum chiar daca folosesti rozul, combina-l cu un ton rece astfel nuanta ochilor vor iesi mai tare in evidenta

http://lectiadestil.ro/......vara-2009/

http://www.imaginelife.ro/frumusete/moda/machiajul_ochilor/

http://www.121.ro/articole/art3399-machiajul-ochilor.html

| Ben. a răspuns:

Nu cred ca mai am gaze.

| ramona_5587 a răspuns:

Nuantza de roz se potriveste in general pentru ochi verzihappy
daca te dai cu fard roz si usor un contur negru, pare de parca ai avea lentile de contact. avantajeaza pupilele.

| ramona_5587 a răspuns:

Nuanta de roz se potrivestehappy avatajeaza pupilele.
fard roz si usor un contrur negru. se pare de parca ai avea lentile de contact.nu trebuie mereu sa te dai cu fard roz... poti folosi mov sau ceva nuanta de albastru deschis si inchis.chiar poti combina culorile si sa folosesti mai multe nuante de culori... poti pune de la cel mai inchis, care porneste de la gene pana la cel mai deschis (care nu trebuie sa se vada tare)care ajunge aproape pana la sprancene...happysi un rimmel care sa iti avantajeze genele si sa para cat mai lungi (in general de la avon).happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Dacă te prinde, nimic de obiectat.
Nu trebuie neapărat să te iei după lume, însă poți să mai schimbi nuanța de roz cu gri, verde, albastru, lila, etc. asta ca să mai schimbi un pic imaginea!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, arati ca un soarece de laborator. Dar un soarece care iese in evidenta si in consecinta va fi primul disecatwinking