| alexzender a întrebat:

Am parul destul de rar si se ingrasa f repede.sad ce ar trebui sa facstraight face?

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Trebuie sa-l speli cu galbenus de ou si sa-l clatesti cu otet de mere.

5 răspunsuri:
| Vyio a răspuns:

Un sampon pentru volum ar fi indicat, care sa inlature excesul de sebumm. Va trebui sa-ti speli parul mai des, pentru ca se imbcaseste foarte usor si arata inestetic.
Si eu am aceeasi problema si ma gandesc ca daca as rezolva cumva problema seebumului in exces, totul ar fi ok. Cred ca tratamentele cu laser impotriva glandelor sebacee ar stopa si ingrasasea parului.
Pentru ca parul sa para mai des incearca o tunsoare pentru volum. La coafor ar trebui sa stie exact ceea ce ti se potriveste.

| Mo a răspuns:

Parul va trebui spalat mai des, cam o data la 2 zile! foloseste un sampon pentru par gras, iar la clatire iti clatesti parul cu o solutie pe care o prepari astfel: storci 2 lamai la un kg de apa! Sucul proaspat de lamaie iti va degresa parul! Daca te clatesti pe par cu aceasta solutie nu se mai deschide subiectul balsam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spala-te cu wash and go

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe "vremuri" sapunul asa-numit de casa, rezolva problema...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ai probleme cu execesul de sebum, nicio problemă.
Mergi la centre plafar, cere un șampon pe bază de plante pentru păr gras și obligatoriu o mască tot pentru păr care să hidrateze pielea scalpului și a ține în frâu sebumul.
Un păr sănătos.
Pa, pa.