| evelin_1888 a întrebat:

Am parul ondulat la varfuri si foarte des...cum as putea sa il indrept foarte bine cu placa si sa ii iau cat mai mult din volum? dati-mi niste idei va rog

Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Pai daca nu sta foarte bine indreptat cu placa foloseste si un sampon de indreptat parul sau balsam ...si eu am parul ca al tau. dar imi place mult asa cum este, sta gen ca al lui miley.

4 răspunsuri:
| curiozitatea a răspuns:

Du-te la coafor si roaga sa til fileze. dupa care ia-ti masca de par. ca sa iti protejezi parul de la placa.si dai bataie:* o sa fii superba:X:X:p) funda? sad

| vintageheart a răspuns:

Si eu am parul ca al tau.Eu nu te sfatuiesc sa ti-l intinzi pentru ca in timp se va deteriora si probabil se va despica.Eu iau din volum prin faptul ca la spalare nu mi=l samponez de doua ori, ci o data. Fac asta pentru a ramane putin sebum in par si astfel se va aranja mult mai bine.Si mi-l las sa se usuce liber, fara ajutorul foehnului. Uneori mai folosesc spuma, dar la mine nu am constatat vreo diferenta. Poate tie iti vine mai binewinkingAcum depinde de ce tip de par ai.

| AnaMaria_3575 a răspuns:

Daca tii neaparat sa il ai drept la varfuri, sa stii ca poti gasi in toate magazinele de cosmetica un fel de crema sau ulei pentru par drept care se aplica ori pe parul umed sau uscat si care iti v-a usura munca cu mult, pe deasupra iti recomand sa folosesti o placa mai lata ...multa bafta

| evelin_1888 explică:

Eu mi-l indrep de 8 luni de 4 ori pe saptamana si nu a patit nimic parul meu...toata lumea se miratongue