lolita
| lolita a întrebat:

Aseara am mers intr-un local(Sp), si mi-a atras atentia un afis: se interzice intrarea in adidasi si/sau pantaloni de trening. Sotul meu a intrebat in gluma de ce au pus afisul ala si i s-a raspuns : este pentru romani ca nu stiu sa se imbrace. Acum vine intrebarea: voi cum va imbracati cand mergeti la restaurant si/sau club?

13 răspunsuri:
| Denisa a răspuns:

Eu fiind fata, cred ca cel mai bine e sa te imbraci in cluburi si restaurante cu rochite/camasute/blugi skiny si tocuri neaparat. E adevarat ca din ce in ce tot mai multi romani mizeaza pe confort si prefera adidasi si trening, hanorace, cam tot ce e sport. Nu cred ca e rau sa porti astfel de haine cand faci sport sau mergi la cumparaturi dar nu tot timpul. Am vazut o poza in care un tip s-a casatorit in trening Nike si adidasistraight face. Nu stiu daca a fost fake sau doar o reclama dar parerea mea e ca sunt atatea haine frumoase si decente si chiar si comode, de ce sa purtam adidasi si trening? In special la restaurant si club se cere o anumita eleganta dar la o adica, fiecare se imbraca cum vrea. Imi place raspunsul primit din partea chelnerului (cred) pentru sotul vostru. Unii romani chiar nu se stiu imbraca.

| candydream a răspuns:

Pai niste blugi de culoare neagra si o camasa din matase si balerini cu toc mic.

| jolie a răspuns:

Si eu sut in spania (madrid)si stiu de chestia asta laughing spaniolii sunt niste rasisti romanii si marocanii una mierda si sunt baruri in care pur si simplu nu primesc romani iar eu mereu los mando a tomar por culo si stii vorba aia fie painea cat de rea tot mai bine in tara ta offf abia astept sa ajung acasa

| darrio2007 a răspuns:

Decent

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

In adidasi si pantaloni de trening. De ce?thinking

| Parmalat a răspuns:

Corect, nu te poti astepta de la niste tzarani veniti de la sapa sa se imbrace ca lumea. Bravo spaniolilor ca educa tzaranii, eu nu m-as simti jignit din cauza unui asemenea afis, dar m-as simti scarbit sa iau masa langa un individ lipsit de bun simt.
Avem toti ce invata de la Ilie Dumitrescu, un adevarat gentleman.

| georginika a răspuns:

Ma imbrac cum ma simt eu comod.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Ultima mea aparitie intr-un club: pantofi cu toc cui, pantaloni leather look si un top negru.

| pauladrian a răspuns:

Intr-un club sau restaurant mergi extravagant sau elegant nu ca taranu in pantaloni de trening.

| acdcfan a răspuns:

Pai, cand mergi intr-un club este normal intr-adevar sa te imbraci altfel: o pereche de blugi, o camasa interesanta etc. Adidasi nu stiu de ce sunt interzisi, dar mi se pare normal intr-adevar sa nu mergi intr-un club cu pantaloni de treining.

| andreibubu2 a răspuns:

Eu mias lua boxeri si maieu atattongue

| BossMan a răspuns:

Ai si sot? esti nebuna rau.in sensul rau.

| olivia_7127 a răspuns:

Niciodata in pantaloni de trening dar am fost in tenisi la club.