| Usordargreu a întrebat:

Buna!
Am nevoie urgent de ajutor.
Stie cineva o cremă pentru semnele de tăieturi? Stiu ca nu o sa se duca definitiv ca asa am aflat dar măcar sa se facă mai mici.Am semnele din noiembrie

10 răspunsuri:
| Usordargreu explică (pentru ℓαυяα):

Nu pot deschide linkul
Nu l ai trimis cum trebuie?

| Andreeush a răspuns (pentru ℓαυяα):

Depinde de profunzimea tăieturilor.
Dacă are tăieturi produse de lamă ceea ce scrie în acel link nu o să îl ajute la nimic.
Acele remedii sunt destinate pentru tăieturile ușoare, accedentale și trebuiesc aplicate imediat, când e proaspătă rana, nu peste cateva luni.

| Usordargreu explică (pentru Andreeush):

Regret enorm ca le am facut
Mai ales ca vine vara si eu am semne

| Andreeush a răspuns (pentru Usordargreu):

Eu am o prietenă care obișnuia să se taie după ce se certa cu prietenul ei. Au trecut 4 ani de atunci și încă are acele taieturi.

| Usordargreu explică (pentru Usordargreu):

Bag...
Si eu sunt fata.
Chiar nu se duc deloc?
Si oamenii o judecă, daca îi vad semnele?

| Andreeush a răspuns (pentru Usordargreu):

E nasol când judecă lumea, mai ales că persoanele străine nu știu cum au stat lucrurile.
Eram cu niște prietene la o terasă (vara trecută) și vine un băiat să ne ia comanda. Deodată îi zice uneia dintre prietenele mele: "se vede că suferi din dragoste". Eu prima dată nu știam de ce zicea asta, mai ales că era un străin. După aia mi-am dat seama că îi văzuse tăieturile pe maini.
Ce vreau să zic e că mereu vor fi unele persoane care vor judeca fără a se gândi cât rău pot face.

| Usordargreu explică (pentru Andreeush):

Eu nu vreau sa-mi zică nimeni asta ..Si ce daca sa tăiat, asta înseamnă ca a facut-o neaparat din dragoste?
Ce om prost, sa-si vadă în...de treabă lui

| Andreeush a răspuns:

Nu ai ce să faci.
Acele semne nu vor mai trece și nici nu există vreo cremă care să te ajute.