| Anitta97 a întrebat:

happy Am o nelamurire foarte mare, de ceva timp mi-au aparut niste riduri sub ochi, nu sunt foaarte rau dar sunt vizibile, ceea ce este foarte ciudat din cauza ca am doar 17 ani. Tipul meu de ten este unul uscat si ma gandeam ca ar putea fi de la fond de ten, am folosit L'oreal infallible recomandat de o prietena ceea ce m-a facut sa imi dau seama ca este foarte greu pentru fata mea si o incarca foarte rau. Am renuntat la el si folosesc o crema pentru tipul meu de piele si varsta. Degeaba tot sunt acolo ridurile alea! Ce as putea sa fac sa treaca? Ma deranjara rau mai ales ca mi s-a facut observatie pe tema asta crying Fond de ten nu mai folosesc ce altceva sa fac sa treaca? HELP! :*

Răspuns Câştigător
| Rax a răspuns:

Ridurile apar doar cind faci grimace sau zimbesti? pot fi riduri de expresie, toti le avem.

| Anitta97 explică (pentru Rax):

Poate big grin

| Rax a răspuns (pentru Rax):

Buna,dupa 8 ani te mai confrunti cu problema, sau ai ajuns la concluzia ca ridurile de expresie sunt norlame la toti, atunci cand facem grimase sau zambim? multumesc pentru aprecierea raspunsului meu.

| Anitta97 explică (pentru Rax):

După 10 ani de fapt, da am ajuns la concluzia ca erau doar riduri de expresie in nici-un caz altceva laughing doamne ce mititica si speriata eram, oricum nu se mai văd aproape deloc, folosesc retinol in zonele unde se formează, crema hidratanta etc…. doar atunci când zâmbesc le poți vedea, ca si atunci de altfel laughing

| Anitta97 explică (pentru Rax):

8 ani da …. Credeam ca am scris in 2013 laughing

| Rax a răspuns (pentru Anitta97):

Si eu, la douazeci si ceva de ani la fel spuneam alor mei, ca ce riduri proeminente am, cum mi-au aparut atat de profunde, si ei zambeam si mi spuneau ca sunt riduri de expresie.deci,toate fetele tinere trecem prin panica asta legata de dungile sub ochi, acum am 36 de ani si deja imi apar ridurile adevarate.peste 10 ani vor fi si mai uratzele...si ce frumoase erau la 20 de ani!

| Anitta97 explică (pentru Rax):

Da … panica adolescentelor …

| Anitta97 explică (pentru Rax):

Mulți înainte

11 răspunsuri:
| nikname a răspuns:

Poate din cauza unor trasaturi genetice tenul tau formeaza riduri, dar cel mai bine ar trebui sa consulti un dermatolog!

| ashlee a răspuns:

Ridurile sub ochi pot aparea si din cauza orelor neregulate de somn: culcare prea tarziu, trezire prea devreme.

Poti folosi o crema hidratanta speciala pentru ochi, eventual de la farmacie, nu din magazine.

Ti-as recomanda sa nu mai folosesti fond de ten... Multe fete au vazut practica asta in reviste sau pe siturile de 'frumusete' si s-au lasat influentate ca ar avea nevoie de fond de ten.

Fondul de ten se foloseste in special de catre cei care lucreaza in televiziuni, film, teatru ori care pozeaza pentru reviste. Si aceasta deoarece creeaza un aspect mai pronuntat al fetei.

Nu este necesar in viata de zi cu zi nici de catre femeile mai in varsta, daramite de catre o fata de 17 ani.

| Anitta97 explică (pentru ashlee):

Multumesc frumos pentru sfat, la fond de ten am renuntat, o sa incerc sa respect orele de somn si sa mananc mai sanatos happy am cumparat crema hidratanta, sper sa treaca :*

| JessicaJess30 a răspuns:

Pai du-te si intreaba medicul de familie care poate sa iti dea ceva naturist pentru ca e o problema destul de grava care poate ramane asa daca nu o tratezi. Daca vrei doar sa acoperi ridurile foloseste corector happy