| BiancaCR a întrebat:

Buna am si eu o intrebare.

Am varfurile despicate si putin albe la varfuri nu as vrea totusi sa ma tund pentru ca si asa il am scurt si vreau sa mi-l las lung din nou ceva sfaturi?
Marien hair serum e bun de ceva?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Varfurile despicate trebuie taiate daca vrei ca parul sa iti creasca mai repede si sanatos, nu stiu cat e de bun,, marien hair serum,, dar eu nu mi-as face prea mari sperante

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti sugerez sa tai putin din varfuri, deoarece e deteriorat parul acolo, pentru cresterea lui sanatoasa, trebuie taiate varfurile macar la 2 luni, creste iar nu-ti face griji!
Si inca ceva:nu mai folosi atat de des placa de indreptat, ondulator, foehnul, toate duc la distrugerea firului de par in timp.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te trezesti la realitate.
Uita-te la ultimele 3 poze http://www.revalid.ro/structura_parului.html crezi ca folosind niste produse o sa repari asa ceva? Nu! Parul tau daca este despicat o sa continue sa se despice, din unu o sa se faca doua si o sa ajungi sa tunzi mai mult decat trebuie pentru ca o sa urce si mai sus si o sa se rupe si mai mult. Nici un produs nu iti lipeste parul!

| Zoey112 a răspuns:

Pai ar trebui sa iti tai totusi macar putin din varfuri
daca nu poti sa te dai cu un spary special de la gliss pentru varfuri despicate la mine a functionat sau te poti spala pe cap cu petrol ca sa iti creasca repede parul daca te tunzi

| MonnicaM a răspuns:

Mai bine tai putin din varfuri, iar apoi folosesti masti sau spray-uri speciale pentru par ca sa nu mai ai probleme cu el pe viitor.winking

| gabriela15 a răspuns:

Firele despicate nu se mai lipesc cu nici un produs, asta e vrajeala, tunde-l si ai mai mare grija de el, e vara renunta la uscator, si nu-l pieptana imediat dupa baie, atunci se rupe cel mai repede... foloseste o manca hidratanta dupa ce il tunzi...cred ca asa e cel mai bine, eu am parul lung, mult mai lung decat se vede in poza, si nu imi cade prea bine cand aud de tuns, il vreau cat mai lung dar nu am de ales, aleg sa-l filez doar sa nu tai mult din el, e tuns in scari

| Diana5320 a răspuns:

Trebuie să ți-l tai puțin din vârfuri, chiar dacă nu vrei... dacă vrei să ai părul sănătos. Și, pe viitor nu mai folosi atât placa, ondulatorul sau alte chestii care-l pot arde. :*

| Sconosciutonome a răspuns:

Buna! Nu stiu, nu am folosit, dar serul de la Schwarzkopf SEAH Hairspa pentru fire despicate este foarte bun! Sper sa te ajute, nici nu e scump.