| tuGatita a întrebat:

Ceva pentru varfuri despicate (de fapt mai mult arse)..nu folosesc placa sau altceva doar ca nu l-am tuns de vreun an si jumatate pentru ca era scurt si acum il vreau cat mai lung. Vreau ceva cu care sa ma dau sa mai "tratez" din varfuri, asta pana ma hotarasc sa ma tund

Răspuns Câştigător
| pretty34 a răspuns:

Ca sa poti avea un par sanatos trebuie sa-l tai pe cel despicat altfel va impiedica si mai mult cresterea parului (o data la 2-3luni). Poti folosi spray pentru varfuri dar in final va trebui sa apelezi la tuns...
http://www.csid.ro/......p-2779498/

3 răspunsuri:
| Wolfszeitt a răspuns:

Cred că e a treia oară când menţionez chestia asta azi.
Amestecă 1-2 gălnebuşuri de ou, câteva picături de ulei de ricin, sucul de la un sfert de lămâie şi conţinutul unei capsule de vitamnia A+E. Aplică amestecul pe păr şi lasă-l să acţioneze cam o oră, având părul înfăşurat cu un prosop. După asta clăteşte părul foarte bine. Nu mai este nevoie să foloseşti şampon sau balsam.

| tuGatita explică (pentru Wolfszeitt):

Mi se ingrasa parul foarte repede. ma spal azi si maine sau peste doua zile e gras. daca pun galbenus sau ulei se ingrasa mai tare, am folosit ulei de ricin de cateva ori si straight face. de aia voiam ceva doar pentru varfuri atat

| Wolfszeitt a răspuns (pentru tuGatita):

Poţi folosi amestecul ca o mască şi să îl aplici doar la vârfuri.
E un spray de la Gerovital pentru vârfuri despicate. E destul de bun şi miroase foarte bine.