| NicolethaNico a întrebat:

Buna am si eu o intrebare.
Am varfurile despicate si putin albe la varfuri sad, nu stiti ceva lotiuni sau ceva creme pentru asa ceva pentru a le reface?

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai tăiatul vârfurilor te poate ajuta, restul sunt pur hrănitoare.
Pa, pa.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu le poate reface nimic, dar daca nu vrei sa te tunzi le poti masca folosind un ser pentru varfuri(eu am unul de la avon) sau ulei de argan de la farmacie si ele se vor lipi temporar pana la urmatoarea spalare.

| NicolethaNico explică (pentru Bondarel99):

Si seru de la avon e bun ca am vazut ca este?

| Bondarel99 a răspuns (pentru NicolethaNico):

Daca il folosesc de 4-5 luni cred si eu ca e bun de ceva...

| DianaIstratii a răspuns:

Buna. Eu folosesc Marien hair serum, si vreau sa iti spun ca este foarte bun. Il folosesc deja de 3 saptamini, si chiar a avut ceva efecte...au disparut firele despicate si acele "puncte" albe de la virfuri. E foarte bun pentru regenerarea structurii si tratarea firului de par subtire, deteriorat si tratat chimic.Hidrateaza parul oferindu-i sralucire si nu permite firului de par sa se despice. Se aplica doar citeva picaturi in palma, dupa care prin miscari usoare se aplica pe par. Daca il cumperi, sigur nu vei regreta. Il poti gasi in farmacii.

| NicolethaNico explică (pentru DianaIstratii):

Si de unde l-ai cumparat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosește elseve total repair 5 happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti sugerez sa tai acele varfuri despicate, e singura solutie care te poate ajuta.
Tunde varfurile cel putin la 2 luni pentru o crestere sanatoasa.
Te pup!

| Zoey112 a răspuns:

De la gliss este un spray care reface varfurile

| Luminou a răspuns:

Exista sampon pentru par degradat si fire despicate in orice farmacie, poti sa-ti iei unul happy.
Sper ca am fost de ajutor big grin!

| MadaSweet18 a răspuns:

Trebuie sa tunzi putin din varfuri.

| MonnicaM a răspuns:

Eu folosesc ser pentru varfuri deteriorate cu keratina si provitamina B5 de la Gerovital Plant, sunt multumita de el.Dar cea mai buna solutie este sa tai un pic din varfuri, nu se intampla nimic rau daca faci astahee hee

| marya868686 a răspuns:

Mai bine le tai

| IWillHelpU a răspuns:

Intreaba la plafar de niste uleiuri au cumpara-ti serul de la avon sau taie-ti varfurile puppy dog eyes fundita?