| nupebunezau a întrebat:

Imi puteti da masti facute in casa pentru a avea un par matasos si moale? Am folosit mult placa si acum vreau sa im readuc parul la "viata"caci e cam aspru.
Multumesc anticipat si dau funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Amesteca un avocado pisat cu o lingura de miere si doua linguri de ulei de masline. Amesteca pana ce se transforma intr-o pasta omogena, apoi aplica pe parul uscat. Stai cat poti de mult cu masca pe par, apoi spala-te cu un sampon delicat pentru copii.
Te pup!

4 răspunsuri:
| Alexutzaa22 a răspuns:

Poti cauta pe youtube "amyslisttv".

| radan a răspuns:

Uite cateva idei: Maseaza scalpul cu ulei de masline dupa fiecare baie
2 linguri ulei caldut de masline, o lingura de miere si un galbenus de ou, aplici pe parul uscat, pui o folie si un prosop pe cap si astepti jumatate de ora.
Ou, lamaie, vitamina B la fiole.
Cam atat. Spor!

| zorhana a răspuns:

Stiu si eu cateva masti incercate de mine. Masca cu ulei de ricin, poti folosi si vitamina A, e tot un pic uleioasa, insa fortifica firul de par. Am mai facut combinatii: zeama de lamaie + miere + galbenus de ou + ulei de ricin. Intindeam pe par si lasam asa cat puteam, juma de ora, uneori stateam asa si peste noapte si a doua zi ma clateam.

| gigi_ella a răspuns:

S-au spus multe inaintea mea, dar iti las si eu ceva ce am incercat:
Ulei de masline+lapte(incalzite) acoperi si stai asa mai mult, apoi speli normal.
iaurt cu miere si ulei de ricin sau ulei de masline
iaurt, cacao si ulei de ricin