| lazio9 a întrebat:

Am auzit ca gazul lampant e foarte bun pentru par asa ca am facut o cimbinatie de gaz lampant si usturoi si galbenus de ou l-am pus pe par etc etc...chestia e ca mi s-a asprit parul prea tare! eu in general il am mai aspru, eu il vreau moale nu aspru! lumea spune ca iti face parul matasos dar al meu e sarma de 100 ori mai aspru ca inainte, cine stie cu ce il pot face mai moale? multumesc anticipat, dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Incearca una dintre variantele de aici: http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-par-stralucitor

| xname23 a răspuns:

Gazul e foarte bun pentru par dar in sensul ca regenereaza si intareste radacina dar nu in combinatie cu ou ci numai cu usturoi.
daca ai parul aspru foloseste ulei de ricin.cu o jumatate de ora inainte de spalare aplica l pe toata lungimea parului si maseaza usor pielea capilara.

| Urzi23 a răspuns:

Buna lazio9 de unde ai luat gaz ca si eu il caut dar pentru alte probleme.De regula dai in par cu gaz cind ai lighioane=paduchi. Daca vrei reteta batrineasca faci asa : te speli la cap numai cu sapun de casa de la bunica.Ai pregatit inainte de spalat 1 galbenus de ou pus in cana si cana aproape plina cu apa si bine omogenizat galbenusul cu apa. Dupa ce faci baie clatesti parul in chiuveta cu dopul pus sa ai cam 5-6 l de apa in apa torni galbenusul de ou si amesteci bine apoi clatesti parul si il freci bine cu miinile inclusiv la radacina, apoi storci parul si stai cam 5 min dupa care il stergi cu prosopul.Ciuciu feon sa folosesti,ciuciu placi si alte minuni, il lasi sa se usuce singur.Rezultat vei avea un par matase,vei avea un par sanatos,parul se va regenera,ciuciu matreaza si alte ragalii in par, ciuciu sa miroasa a ou ca este ff diluat. Daca mergi pe calea traditionala ciuciu sampon si alte nebunii ciuciu vopsit.
Daca ai belele cu oasele stiu eu ceva scrinteli, dar nu in ghips faci asa.1 sticla de 1 l de lapte cu gura mare pui in ea rame 1/2 (ori le scoti din pamint sau de la articole de pescuit) le scuturi sa se indese bine, apoi torni gaz peste ele si le lasi la macerat 7-8 zile si te ungi pe unde te doare Pentru asta caut eu gazul remediul este suuuuuuuper bun, am incercat pe un picior al meu zmacurile din comert ciuciu, dar am primit de la tara o sticluta de gaz cu rame si este extra