| anonim_4396 a întrebat:

:* As vrea sa-mi iau mustata si zona aceea T dintre sprancene cu epilatorul. Ce credeti fetelor? :* Cu penseta nu am rabadare, cu ceara am incercat dar ma irita groaznic de rau.

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Mi se pare o idee proasta. Incearca ceara rece

| OoBunnyoO a răspuns:

Eu stiu persoane care se fac cu epilatorul si nu am auzit sa aiba probleme. Deci da, este posibil. Dar acum depinde de la persoana la persoana. Dupa parerea mea, pana nu incerci pe propria-ti piele nu vei stii. Asa ca poti incerca epilatorul o data cand ai timp si stii ca nu vei iesi afara din casa in ziua respectiva. Dupa epilare aplica niste crema de galbenele sau crema de dupa epilare in zona respectiva.

| frostxtq a răspuns:

Cu epilatorul o sa te iriti si mai tare si poate gresesti si iei mai mult decat trebuie. Te sfatuiesc sa folosesti benzi de ceara speciale pentru parul facial, sunt delicate si contin si servetele cu ulei ca sa previna iritatia.

| Doηηa a răspuns (pentru frostxtq):

Pana acum asta am folosit si ma irita ingrozitor...

| frostxtq a răspuns (pentru Doηηa):

Crede-ma, cu aparatul o sa te iriti si mai tare pentru ca nu este atat de bland ca benzile. Incearca eventual sa aplici gheata, crema de galbenele sau castraveti dupa ce folosesti benzile. Alta alternativa nu ai. Daca tot nu functioneaza singura solutie care iti mai ramane e penseta.

| AndreeaSaZicem a răspuns:

Ia-l cu benzi happy

| Ademira a răspuns:

Mult noroc si sa ne spui cum a fost. Eu nu pot sa ma epilez cu epilatorul nici pe maini.

| Doηηa a răspuns (pentru Ademira):

Super bine, nici nu m-a durut prea mult si nici iritatii nu am. :* Si stiu sigur ca nu a ramas niciun firicel laughing.