| Lassaria a întrebat:

Buna TPU... fetelor care dintre voi vari epilat la salon cu ceara? as vrea sa incerc si eu. eu de obicei ma epilam cu epilatorul dar mie imi creste foarte repede parul de pe picoare si ma epilam cu epilatorul la fiecare 4-5 zile deci credeti ca daca ma epilez la salon cu ceara o sa creasca mai >greu?big grin

Răspuns Câştigător
| ZuzaTA a răspuns:

Heylove struck Faci o mare greseala daca te epilezi cu epilatorul pe picioare deoarece iti va creste parul f repede la loc, si mai gros... Iti recomand sa te epilezi cu ceara la salonwinking Eu de obicei asa ma epilez pe picioare, si chiar este f bine. Creste f greu si t'i se subtiaza firulwinking

Daca mai vrei detalii lasa'mi un mesaj cu id'ul tauwinking :*:*:*

Sper ca te'am ajutat :* XoXo big hug
Fundita?batting eyelashes

5 răspunsuri:
| lovem3 a răspuns:

Eu ma epilez la salon de la 14 ani acum am 19 happy. Ce pot sa iti spun este cea mai simpla metoda de epilat.Eu am optat pentru ceara calda pentru ca indeparteaza cel mai bine parul.La inceput ma faceam doar pe picioare, cu timpul am inceput sa ma fac peste tot.Inainte ma duceam o data la 3 saptamani chiar 3 saptamani jumate sa ma faca, acum firul s-a subtiat si vreau sa zic ca ma duc o data la 2 luni pentru ca creste foarte putin iar celelate fire au disparut.Ma duc decat o data pe luna pentru zona inghinala.Cat despre durere la inceput am simtit o durere oarecum suportabila apoi a disparut. Iti recomand cu incredere sa mergi la salon pentru ca sunt oameni cu experienta si se pricep asa scapi repede si efectul dureaza ceva:*:*

| Afdsa a răspuns:

Decât să dai banii pe salon, mai bine te epilezi acasă. Cumpără-ţi ceară de la Veet, sau dacă rezişti cu benzile e şi mai bine că va creşte mai greu.

| xDoll a răspuns:

Deci.eu m-am epilat la salon cu ceara
nu te mint: a durut putin
dar a meritat pe deplin!
chiar daca m-am iritat putin, dmna de acolo mi.a spus sa folosesc alcool sanitar si trece (si asa a fostwinking )
dar cum am mai spus a meritat!
si daa o sa creasca mai greu...deci daca chiar iti dorresti eu te sfatuiesc sa te duci la saloswinking

P.S. : abia dupa primele 3 epilari cu ceara o sa se vada efectele
pentru. ca pielea sa se ''obisnuiasca'' dar mai apoi ti se va rariwinking (parul)

Răspuns utilizator avertizat
| Stefania_3298 a răspuns:

Mah eu m-am dus la salon si, ca sa-ti zic sincer, mi-a crescut cam jumatate din cat aveam.eu iti zic sa te faci la coafor deoarece iti creste mai putin si mai greu, dar nici nu te doare asa tare cat te doare cu aparatu.te doare mmmmmmmmmmmmmmmult mai putin:X