| Rux2000 a întrebat:

Buna buna am parul
Uleios (sunt nevoita sa il spal foarte des o zi da una nu)
Danificat ( de lungul ultimilor doi ani l'am supra încărcat cu tot felul de vopsele )
Foarte suptire la varfuri( eu am parul gros foarte volumos da varfurile sunt suptiri foarte danificate)
Am parul creţ dar de când am inceput sa abuzez de vopsele și chimicale parul meu nu mai e la fel nu mai are acele 'inele" acum e pur și simplu ondulat. Și ar mai fii ceva căderea părului acum două luni parul meu se rupea de la jumătate aşa cã am decisa sa dai vârfurile am tăiat destul de mult și și-a revenit in privinţa asta însă inca îmi cade de la rădăcini. Este foarte aspru şi folosesc balsam şi masca. De obicei foloseam şamponul revlom flex dar acum m-am mutat in Germania şi nu am mai găsit (locuiam in Portugalia) aşa că am luat shauma dar nu îmi placea rezultatul l-am schimbat pentru Garnier fructis (roz) era mai bun dar nu cu mult şi văzusem o fata care recomanda dave aşa că am incercat este bun dar nu la fel că revlon flex poate nu este pentru timpul meu de par. Careva care se pricepe ştie ce şampon masca şi balsam este bun pentru parul meu. Mulţumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Un sampon si balsam nu face miracole. Intai scoate toata vopseaua aia din cap. Foloseste Color Remover B4, e un produs ce scoate culoarea sintetica din par, si parul tau va avea cea mai deschisa nuanta pe care ai folosit-o. In al doilea rand, taie din varfuri regulat. Foloseste masti facute acasa, dupa ce te-ai spalat la cap foloseste otet diluat in apa si clateste iar. Cumpara produse ce te vor ajuta sa iti faci masti de casa singura acasa. Iti recomand Syoss Repais si samponul si balsamul. Sunt foarte bune. Apoi. Spalate mai rar la cap. Chimicalele alea din sampoane nu iti ajuta parul daca il speli des.

| Rux2000 explică (pentru Alexxxxxandraxxx):

Unde pot gasi si cat costa?

| Alexxxxxandraxxx a răspuns (pentru Rux2000):

Kaufland, Profi, Carrefour. Costa in jur de 20 de lei fiecare