| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Ce fond de ten imi recomandati de la AVON?
am 16 anihappy
multu:*

Răspuns Câştigător
| PedoBarbie a răspuns:

Atât timp cât e de calitate nu contează dacă e de la Avon sau Oriflame.
Există firme mai bune dar şi cele enumerate mai sus sunt excelente.
Ambele firme sunt dintre acele care nu se găsesc la magazin ci la reprezentanţi.
Şi mie îmi plac produsele de genul acesta iar fondul de ten îl recomand tuturor fetelor, dar nu în excees.
Pe curând!

16 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Pff e cam repede sa te dai cu fond de ten. eu nu am folosit pana la 20 de ani, Daca ai cosuri mai bine mergi la un dermatolog, iar daca ai alte mici imperfectiuni cearcanele, capilare sparte mai bine folosesti un corector. Anyway daca chiar vrei un fond de ten ia unul sa se potriveasca tipul tau de ten uscat, gras etc si e mai bine sa il iei din magazin pentru ca din catalog nimeresti mai greu nuanta.

| Claudette04 a răspuns (pentru BiuL):

Eu am 13 ani si ma dau cu fond de ten de la 10 laughing)

| BiuL a răspuns (pentru Claudette04):

Si la 30 de ani vei avea tenul plin de riduri si pete pigmentare...
cum sa te dai cu fond de ten de la 10 ani omg? nici macar medicament de adult nu ai voie sa iei pana la 12 ani

| anonim_4396 explică (pentru BiuL):

Asa e
Ai dreptatewinking
Si la 16 ani mi se pare ca e prea devreme
dar la 10...
:o:o

| Claudette04 a răspuns (pentru BiuL):

Inseamna ca esti destul de inhibata. pana mea. copiii normali se dau cu putina pudra..bine,nu de la 10. dar de la 12 am inceput si eu sa intru asa in lumea asta a machiajului..si chiar imi place sa ma machez..foarte mult..folosesc si pudra si ruj si fond de ten si tus si rimel si tot ce vrei, si am 13 ani, si mi se pare normal.happy

| Claudette04 a răspuns (pentru BiuL):

Nu chiar de la 10..de la 12. si nu ma dau cu fond de ten..cu un fel de pudra..ma dau cand ma duc la cumetrii cu ai mei. oricum, folosesc machiaj si nu as putea trai fara el..si da, am 13 ani si nu's vreo inhibata care sa nu foloseasca machiaj.laughing

| Azazea a răspuns:

Eu am incercat cateva si de la oriflame si avon si pana la urma tot la vesnicul fond de ten am ramas, de la maybeline affiniton, era cel mai bun, pentru tenul meu oricum...thinking

| Tzukushi a răspuns:

Buna, citeste experienta mea personala cu fondul meu de ten preferat

http://mariabeautytips.blogspot.ro/......u-ten.html

| Tzukushi a răspuns:

Hey!

eu folosesc urmatorul fond de ten pentru ten gras si de care sunt foarte multumita

http://www.sfaturilemariei.com/......in-review/

| inuca97 a răspuns:

Mai bine nu lua de la avon

| oooana a răspuns (pentru inuca97):

Argumenteaza te rog "sfatul" tau happy

| kykygyrly a răspuns:

Buna,Si eu zic ca de la oriflame e cel mai bun dar iti recomand si de la avon cateva care mie imi plac....pag 21 fond de ten cu consistenta usoara culoarea ti- alegi tu.hee hee...sii care-mi place si mai mult : fond de ten calmant si fond de ten cu textura de spuma amandoua la pag 46 aa si ala persistent e suuper! eu le.am pe toate si s bune! dar astea care le-am zis ultimwle is superbesi la pag 49, dar mai bine alegeti-l pe ala de la pag 47 persistent spf12! Funda? de fapt succes!

| oooana a răspuns:

Buna!
Esti din Bucuresti?
Pot sa iti arat brosura de la AVON sa vedem ce iti trebuie.

| twiggytwiggy a răspuns:

Mai bune sunt cele de la Oriflame, in fine fiecare cu alegerea sa si cu parerea sa))) ar fi bine sa-l alegi pe cel natural, in cel mai bun caz pleaca la sediul AVON si probeaza e gratis(afli unde se afla sediul de la consultant) Succese!

| dragalasha24 a răspuns:

Sal! Ne-ar fi de ajutor daca ne-ai spune si ce tip de ten ai! Oricum incerca un fond de ten care sa nu incarce f mult tenul

| Izzza3 a răspuns:

Hey.a aparut la Avon un fond de ten nou, eu il am este extrem de mat numai bun pentru varsta ta, abia nu iti acopera tenul foarte mult, daca te intereseaza se numeste Ideal Fiawless...si de la Oriflame sunt bune eu una folosesc fond de ten Giordani :* acum ramane sa alegi:* sper ca ti-am facut deja o idee:*