| anonim_4396 a întrebat:

Bună ce părere aveți despre produsele Bourjois?
Dar despre Rimell London?
Vreau să mi comand ceva produse de pe elefant. Ce părere aveți!?
Mulțumesc, xx

9 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Depinde ce produse de la firmele respective.
Bineinteles, este nevoie sa iei in calcul ca nu toate produsele care sunt bune pentru altcineva sunt ok si pentru noi, fiecare om fiind diferit. O sa-ti spun in general ce parere mi-am format despre firmele respective, in functie de am de la ei:

Bourjois, aici am avut un fond de ten si un blush - ambele am fost foarte ok pentru mine. In general cred ca au produse destul de bune, pentru ca nu sunt chiar cele mai ieftine.

Rimell London- De la ei am oje, rimel, rujuri, anticearcan si am primit de curand de la mama iubitului meu si un fond de ten. Sunt multumita de toate produsele, desi- oja imi sare la 2-3 zile de pe unghii( dar asta se intampla cam cu orice oja, sincer), iar rimelul daca nu sunt atenta( il am acum pe cel de la wake me up, cel portocaliu fiind mai ok, dupa parerea mea) imi raman "scamute", sunt niste detalii mai nesimnificative din punctul meu de vedere. In rest, de anticearcan sunt multumita, de fond de ten, sunt multumita ( e cel cu 25h+ ) happy

| Adry05 a răspuns:

Depinde si ce produse

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Machiaje ma interesează. Eu folosesc fond de ten de la rimel London... Si e destul de ok.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles ca machiaje, ai spus deja, intrebam specific.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Prietena mea le-a folosit si i se par destul de bune.

| anonim_4396 explică (pentru MihaiNicu23):

Care produse? Rimell London sau Bourjois?

| anamariarot a răspuns:

După cum a spus și Adry05, depinde de produse. Fiecare brand are și produse bune, și produse mai puțin bune. Poți avea un fond de ten de la rimmel care să ți se potrivească, dar poți avea o mascara care să nu îți placă, deci, cu toate că sunt repetitivă, depinde.
Vezi produsul care te interesează și îi cauți recenzii pe google. Așa vezi și mai multe păreri happy

| roxyroy a răspuns:

Mi-e îmi plac am folosit

| anonim_4396 explică (pentru roxyroy):

Care le-ai folosit?