| love0910 a întrebat:

Ce produse de ingrijire si make up recomandati pentru o incepatoare si sa nu fie prea scumpe... eventual mentionati un pret aproximativ va rog. Mentionez ca am tenul gras cu probleme cu acneea. Va rog sa nu imi spuneti ca sunt prea mica pentru asa ceva pentru ca am 14 ani sau chestii de genul asta pentru ca e decizia mea si parintii mei sunt de acord. Va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| capricc a răspuns:

Elf

| FashionDream a răspuns:

Pai ca si makeup poti sa incepi cu chestii de baza: rimel, tus de ochi, fond de ten...
Eu iti recomand BB pure dream. E pentru tenul gras si ajuta la acnee. E in jur de 30 de lei, o gasesti in magazine.

https://www.google.ro/......https?/url

Vara e mai bine sa folosesti creme BB decat fonduri de ten...
Apoi poti sa iti iei un tus de ochi, sau creion de ochi, cum preferi. Eu il folosesc pe cel de la Miss Sporty, e foarte bun si cred ca e sub 15 lei.
Daca te dai cu fond de ten, trebuie neaparat sa iti iei si pudra.
Eu folosesc pudra Stay Matte de la Rimmel London, e foarte buna.
Apoi mai poti sa iti iei un rimel si esti gata.
La inceput nu trebuie sa iti iei lucruri scumpe, incepe cu cele ieftine si o sa iti dai tu seama ce prefei.