| pysysexyshyrea a întrebat:

Buna la totzii am 14 ani si am tenul gras! ce fon de te ten ar trebui sa folosesc?/ adica unul care sa akopere perfect acneea, totul sa ramana tenul perfect fara nci o urma! ce pudra?
va rog recomandati-mi niste produse de machiaj pentru tot tenul!(ochii, buze, ten,) pudra, fon de ten...produse bune! msss mult! va-m pupat!

Răspuns Câştigător
| caramelitamia a răspuns:

Fondul de ten pentru fatacu accne nu e indicat, doarcee impraii bacteriile de pe un cos pe toata fata, asta rezuta, evident si imi mult acnee.
daca neaparat vrei fond de ten si pudra, pe cele mai bune le gasesti la maybelline ny. un fond de ten compact (pudra) + o pudra transparenta (iti face fata sa nu luceasca).
si eu am vru sa'mi acopar cosurile cu fond de ten, dar am luat zynerit (lotiune, 30 lei, il aplici seara+ dimineaza, il gasesti in farmacii ). am avut multee cosuri urate, dar de cinci zile, am scapat de ele, mai am doua cosuri pe frunte, si una pe obraz.
si pudra de argila este buna, dar e complicat sa tot il pregatesti si sa il aplici.
machiaj ochi -o mascara de calitate, in functize de cum ai tu genele. iti recomnd sa iti iei o paleta mare cu farduri fel de fel, ii mult mai practic.
machiaj buze- tot asa, o paleta mare cu mulet culori, pentru buze, si un gloss de la avon, sau de oriunde, glosuurile in general difera doar la aroma, sau la culoare; un alsam de buze
(strugurel) machiaj ten - un fond de ten compact, o pudra transparenta, nu izti recomand far de obraz, deoarece scoate cosurile in evidetza. succes!
p. s : daca incerci zyneritul, scrie'mi si mie in cat timp a functzionat happy

3 răspunsuri:
| Jonsdottir a răspuns:

Crezi ca-ti trece cu pudra?! vrei doar sa le acoperi, e mai bine sa le tratezi tongue eu am folosit pudra de argila(se face o masca), se gaseste la plafar happy mie mi-a trecut acneea cu argila happy

By Dy
Xo~Xo

| msgirl a răspuns:

Nu e bine sa-ti dai cu fond d then cand ai coshuri p fata... spala-te p fata dimineaza si seara dati cu niste creme speciale... dar totusi... nu e bine sa-ti dai cu fond d then...

| destinity a răspuns:

In cazul tenului gras, sunt recomandate fondurile de ten care au o putere mare de acoperire si o textura cat mai consistenta. Incearca un fond de ten compact, sub forma de baton. De obicei, aceste produse au si pudra inclusa.Ideal Balance - L'Oreal are o actiune dubla: de controlare a stralucirii pielii si transpiratiei si de protejare a zonelor uscate, sensibile. Matifiaza si protejeaza tenul, asigurandu-i un aspect proaspat si curat. Poate fi gasit in 12 nuante diferite. Sper sa-ti foloseasca!:*papa