| anonim_4396 a întrebat:

Dau fundita!kiss Din cate am auzit eu, doamna psiholog a liceului(si profesoara de psihologie) nu a fost anii trecuti cu niciun elev de la clasa a 10-a la Olimpiada de Psihologie(doar intr-a X-a facem psihologie). Eu sunt a X-a si mi-as dori tare mult sa o intreb daca se face aceastra olimpiada si sa-i spun ca vreau sa merg. Cum sa ii spun? Imi e cam >rusine:".

Răspuns Câştigător
| DrA a răspuns:

Cred ca nu are de ce sa-ti fie rusine. Spune-i ca tie iti place foarte mult psihologia si ca ai vrea sa o intrebi daca se tine vreo olimpiada de psihologie. Cred ca se va bucura sa vada ca te oferi tu sa participi. Faptul ca nu a trimis pe nimeni la olimpiada anul trecut e irelevant. Probabil ca nu a avut pe cine sa trimita. Intreab-o politicos, nu are de ce sa se supere. Incearca. Si inca un sfat. Daca vrei sa participi la olimpiada citeste si cateva carti care nu sunt in curricula. Te va ajuta sa te dezvolti. Dar nu citi toste prostiile. Citeste carti cunoscute. Succes

| kitty2920 a răspuns (pentru DrA):

Pai... da la o parte rusinea si intreb-o pur si simplu. Nu are de ce sa-ti fie rusine doar nu e o cinestie ce chestie.

4 răspunsuri:
| ccrryyss a răspuns:

Nu se da olimpiada la psiho pentru ca nu este o ora scrisa este mai mult oral

| NekoNickyNya a răspuns:

Nu te teme ^_^ da rusinea naibii big grin
SPunei asa : Bunaziua as vrea sa va intreb ceva...Profa: da ce anume, tu: despre olimpiada de psihologie emmm va mai fi, profa:--------------bla bla bla bla;]

| IdealuriSfaramate a răspuns:

Multumesc pentru raspunsuri. Carti de psihologie am mai citit: despre comunicare, personalitate, temperament, incredere in sine, arta de a-l asculta pe celalalt, psihologie motivationala si cognitiv-comportamentala etc.
Mai astept raspunsuri!:*