| UniverseIsMyLimit a întrebat:

E rău dacă îmi spăl părul odată la două zile? Sau chiar odată pe zi?

Răspuns Câştigător
| belsy23 a răspuns:

Buna,da este rau sa ti-l speli asa des.La baza firului de par sunt glandele sebacee,acestea secreta sebum,care face parul mai matasos, nu ai observat ca dupa spalare parul este "aspru", ei bine asta e cauza. Daca ai parul lung e bine de doua ori pe saptamana, mai ales vara, cand transpiri atat de mult. Sper ca te-am ajutat cu raspunsul meu.

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O data la 3 zile ar fi mai bine

| BiuL a răspuns:

E ok daca tu asa simti ca trebuie sa-l speli, totusi ideal ar fi o data la trei zile.

| CautNume a răspuns:

Nu, e normal.Nu e bine daca stai cu el murdar si nespalat.

| AlleSss a răspuns:

Bună.
Da, este rău. Deoarece. ai văzut cânf îţi simţi părul mai "gras", unsuros? Este din cauza spălării dese la cap. Recomandat este să te speli o dată pe săptămână. Este normal să-ţi vină mai greu o primele săptămâni, dar. după te vei obisnui. Şi asta scapă părul şi de mătreaţă.

O seară frumoasă!

| drogh a răspuns:

Este bine ca doresti sa-l ingrijesti dar pe de alta parte acesta se va ingrasa si poate sa si cada. Cel mai bine ar fi sa il speli o data la 3-4 zile.

| TPUajutor a răspuns:

Nu e bine sal speli chiar foarte des mai ales daca folosesti detergenti.Parul are si el ale lui proprietati care se pierd odata cu excesul de spalare.Cred ca da-l clatesti doar nu e o problema adica nu folosi sapon in fiecare zi

| Miire a răspuns:

Pai, parul trebuie spalat cam de 2 sau 3 ori pe saptamana, dar asta tine cont si de lungimea lui. Daca ai parul scurt ajunge odata pe saptamana, fiindca nu se murdareste asa repede. Daca e mediu cam de 2 ori. Daca e lung sau foarte lung 3 sau 4 ori pe saptamana. Funda? big grin

| Munteanu_Marius_1999 a răspuns:

Nu e rau de loc, inca e si bine pentru spalarea desa a parului il face mai moale si mai finut.

| chestii1 a răspuns:

Nu e bine sa-l speli asa des...e destul de complicat de explicat dar sigur nu e bine. si eu m-am spalat pe cap cativa ani in fiecare zi si-ti spun din proprie experienta...

| chestii1 a răspuns:

E foarte rau. eu m am spalat cativa ani in fiecare zi si ti spun din proprie experienta...

| sexylady123 a răspuns:

Da! ft, ft rau...
trebuie maximul de 2 ori pe saptamiina...
daca ti-l speli asa de des el poate deveni gras si cu timpul se rareste, la mine asa s-a intimplat! daca il speli asa des, macar foloseste produse cat mai calitative si naturale.

| Ioana123321 a răspuns:

E bine sa ti-l speli des, mai ales daca faci mult sport pentru ca transpiri.Dar depinde si ce produse folosesti.Eu iti recomand Syros, Nivea si Elseve. Unele produse daca le folosesti des iti fac parul slinos si plin de matreata.Ai grija