| Valentiinaa a întrebat:

Bună, eu sunt putin mai plinuta decat ar trebui (50de kilograme, 1, 60 inaltime ) si vreau sa stiu cum pot scapa de kilogramele in plus, cat mai detaliat. Urgentt. Fundaa happy

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tu nu ai kg in plus, esti perfecta

| BiuL a răspuns:

Nu esti plinuta, ai greutatea ideala. Maxim poti slabi pana la 45kg.

| Anddreee a răspuns:

Cam asa sunt si eu.
Nu inteleg de ce ii spuneti ca e perfecta cand nici macar nu ati vazut-o.
Mise pare o prostie IMC`ul (indice de masa corporal).
Nu ai de unde sa stii pentru ca depinde de foarte multe.
Daca ai oase grele, cantaresti mai mult.
Daca ai muschi cantaresti mai mult, daca ai grasime multa ea nu o sa cantareasca prea mult pentru ca e pufoasa. Spre exemplu, la 50 de kg poate sa nu`ti placa cum arati pentru ca ai grasime, dar daca sa zicem ai 55 de kg dar in loc de grasimea aia sunt muschi tonifiati arati mult mai bine.
Deci nu conteaza atat de mult kg.
Eu nici nu ma cantaresc, doar ma masor cu metrul de croitorie si vad diferenta la haine. M`am pus si eu pe slabit.
Daca nu iti place si vrei o schimbare, fa`o. Slabitul nu inseamna vai de mine cum il vad majoritatea ca pe o tortura si daca te apuci gata ajungi anorexica. Presupune un stil de viata sanatos si chiar un corp mai frumos, muschi, fara celulita si toate alea.

Trebuie sa manaci cum trebuie, 3 mese pe zi. Probabil stii deja ce e bun si ce nu. Fara prajeli, zahar, dulciuri, sucuri ..etc. Multa apa si sport. Exercitii cardio pentru ca ele ard grasimea.
Bafta!

| Ironicnαme a răspuns:

Îmi pare bine să te dezamăgesc, dar nu eşti grasă deloc. Eşti chiar ok la vârsta ta.

| LoveBadx a răspuns:

Eu am 1, 61 si am 63 de kg si sunt plinuta.Dar eu cred ca la 50 de kg nu esti grasa dar daca vrei totusi sa scapi de burtica:* iti recomand sa mananci salate si mai putina paine, si fa exercitii pentru abdomen, in fiecare zi sau cat de des poti tu.

| MaryyraM a răspuns:

Nu manca dulciuri, prajeli, fa sport!

| Andrei1499 a răspuns:

Ai greutatea perfecta...crede-ma.

| Ioana099 a răspuns:

Incearca sa eviti alimentele albe(zahar sare lapte faina)
nu slabesti doar tinand o cura trebuie sa faci si sport(geoghing de minim 3 ori pe saptamana
NU MANCA CU POFTA SI NICI IN FATA PC-ULUI PT CA O SA TE INGRASIwinking BAFTA!