| bea_1048 a întrebat:

in curand vine vara eu vreau sa fiu pregatita de acum.Cum sa fac sa scap de celulita, de burtica...si cand va aparea soarele stiti ce as putea face pentru a ma bronza mai repede? va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Brigitta a răspuns:

Pentru celulita: fa-ti masaj cu o perie speciala (eu am una de la oriflame si e chiar buna) si cu crema; urmeaza o dieta cu otet balsamic ca sa scapi de apa retinuta in corp (asa si slabesti in greutate); bea multa apa plata si renunta definitiv la sare in mancaruri.
Pentru burtica: ori te duci la sala de 2 ori pe saptamana ori faci tu acasa un exercitiu de abdomene (preferabil in fiecare zi).
Pentru a te bronza mai repede: ori iti iei un ulei de corp pentru accelerarea bronzului (de exemplu Elmiplant-ulei spray bronzare accelerata) ori te dai cu un ulei de masline extravirgin (asta ii mai bun) inainte de a sta la plaja (dar nu uita si de crema pentru protectie solara ca sa nu-ti imbatraneasca pielea).

2 răspunsuri:
| Mamamare a răspuns:

Pai fa exerciti multe, fa sport si doar asa vei putea sa fi mai slaba, si vei scapa de celulita... Faza cu bronzatul imi rapid, depinde de corpu fiecarui om, de exemplu eu am o colega care si daca sta putin timp la soare ea se bronzeaza tare, dar alte persoane nu se bronzeaza tare, unele persoane doar se rosesc.happy

by QzZzBbBy`

| andreya_3935 a răspuns:

Ceao!
pai daca chiar vrei sa scapi de toate aceste,, complexe'' va trebui sa iti iei in serios,, regimul''nu ma refer la mancare ma refer la exerciti, sport, chiar inot daca iti place.am facut si eu inot si e foarte sanatos si de ajuta la foarte multe mai ales la dezvoltare arderea grasimilor... dar va trebui sa pui efort.happysper sa iti fie de ajutor sfatul meu:*