| Anonim13110902 a întrebat:

Ma tot gandeam sa imi fac breton, am incercat unul fake si arata destul de okay. Problema e ca am parul ondulat, putin cret si destul de subtire si "frizzy"(pur si simplu sta in sus ca si cum ar fi electrizat). Mai adaug si faptul ca a inceput sa cada rau de tot si acum nu mai e chiar asa des. Cum pot sa-l fac sa fie mai mult? Sa-mi fac totusi breton chiar daca ar trebui sa-l indrept?

6 răspunsuri:
| Harley18 a răspuns:

Eu zic sa nu iti faci, eu mi-am facut din prostia uneia care nu a stiut sa tunda, i-am cerut breton intr-o parte si nu prea i-a iesit. Acum astept sa imi creasca la loc. Mai bine il lasi asa mai consulta site-uri gen pinterest. Ce forma a fetei ai?

| Anonim13110902 explică (pentru Harley18):

Ovala, un pic de tot diamond shape

| BeSmart17 a răspuns:

Daca il vei taia va sta drept

| Anonim13110902 explică (pentru BeSmart17):

Pai am niste baby hairs si aia stau destul de haotic, asa ca nu stiu daca bretonul o sa stea bine. Oricum acum incerc sa mi fac parul mai des si sanataos, asa ca o sa mai astept putin pana il fac

| ALOALO123 a răspuns:

1.Foloseste ulei de ricin! Maseaza-te cu el in cap.Lasal o ora-doua invelit intr-o punga de plastic, iar dupa spalate bine pe cap(asa nu iti va mai pica parul si se va face mult mai gros)
2.Ca sa iti faci bretonul sa stea calumea poti sa folosesti placa de par, dar nu inainte de a aplica niste produse de styleling pentru ca se va arde si va arata oribil.Aici ai lincuri catre un produs eficient:
http://www.1001cosmetice.ro/......ntru-placa
Poti folosi si sampoane anti-cadere a parului:
https://www.farmec.ro/produse/par/ser-anticadere-551.html
https://www.farmec.ro/produse/par/sampon-anticadere-250-ml-552.html

| Anonim13110902 explică (pentru ALOALO123):

Mersi mult, chiar o sa incerc uleiul de ricin si sper sa functioneze! Placa o folosesc destul de rar, dar inainte sa ma dau cu ea folosesc un produs care ajuta parul sa nu se arda.
Multunesc de ajutor!