| grosumira a întrebat:

Buna!
Mai e putin si va trebui sa fiu prezenta la o nunta iar in mare parte totul e gata insa sunt cam in ceata.
am o rochie crem cu o curelusa elastica neagra si cateva perle(pietre) negre pe ea, spatele ei fiind gol in forma de V. La inceput am zis ca ma voi incalta cu niste conversi negri( ce parere aveti?) dar mai apoi am fost instiintata ca voi duce lumanarile si trebuie totusi au zis sa fiu mai eleganta. Ce culoare la pantofi/sandale/pantofi decupati as putea sa pun la aceasta rochie crem( are putin dar foarte putin negru pe ea)? Nu vreau incaltaminte de culoare neagra sau crem...
Un ajutor?

Răspuns Câştigător
| Rebecca123 a răspuns:

Pai nu ai ce incaltaminte sa iti pui decat pantofi/sandale negre ori crem daca vrei sa te asortezi altfel nu vei arata bine cu mai multe culori. Poti schimba culoarea rochiei daca vrei alta culoare la pantofi ori culoarea curelusei ca sa iti pui pantofi de culoarea ei.Sau ai putea de exemplu sa iti pui in par un accesoriu de alta culoare, iar pantofii sa fie de aceeasi culoare cu acel accesoriu daca vrei alte culori iar bijuteriile ori crem ori negre sa se asorteze cu rochia.

| grosumira explică (pentru Rebecca123):

Dar un pantof stiletto rosu nu merge nu? Va intreb ca nu am nici cea ma mica idee

| Panteraa a răspuns (pentru grosumira):

Pantofi stiletto merg cu siguranta. Avand in vedere ca ai doar crem si negru la rochie, merg pantofii de culoare rosie.

4 răspunsuri:
| Panteraa a răspuns:

@Rebecca123 merita funda. Ti-a dat niste sfaturi bune. Eu vreau sa iti dau un pont. Daca ai o nunta/botez/banchet etc. orice eveniment de genul asta sa nu asortezi niciodata o pereche de conversi la rochie, mai ales daca e eleganta. Inteleg moda asta noua ca si eu mai port din cand in cand, dar la un eveniment ce necesita o tinuta eleganta, trebuie sa fie asa toata, nu de alta, dar nu da prea bine. Nu am zis-o cu rautate, sper sa tii cont de asta.

| grosumira explică (pentru Panteraa):

Stai linistita, am inteles. Numai ca eu sunt genul care n prea este eleganta sau feminina. Eu sunt genul sportiv, fac lupte de contac(box, ju-jitsu, judo) si nu sunt obisnuita cu eleganta, de aceea am is de converse. Nu port fuste decat cand nu am incotro si atunci am pantaloni de schimb de aceea am si spus de adidasi.