| Faranume16 a întrebat:

Buna mi.am facut acum 3 zile o gaura in ureche cu un cercel medicinal.Am vazut ca incepe sa se umfle.A 2 a zii iesea ceva galben si mi.am scos cercelul. Gaura s-a inchis si de atuncia tot umflata imi este urechea. Ajutorr,

2 răspunsuri:
| tintareco a răspuns:

Curăţă locul cu apă oxigenată şi pune apoi tinctură de iod, dacă nici aşa nu se desumflă în 24-48h,du-te la medic să-ţi prescrie antibiotic.

| Gurgu_Alexia_1995 a răspuns:

Probabil s-a infectat. Trebuie sa cureti zona frecvent cu apa oxigenata sau tinctura de iod si daca nu se vindeca dupa cateva zile, recomand sa mergi la un doctor care o sa-ti ofere o varianta si probabil o sa iti dea un antibiotic. Sper sa se vindece cat mai rapid!