| nairpic a întrebat:

Buna seara tuturor! Am si eu o mica problema. Am parul moale de tot si nu imi sta niciodata cum trebuie freza. Intail il ud dupa aplic ceara de par il usuc in ce directie vreau eu dupa il indrept cu placa(aici cred ca ar fi problema fiindca temparatura e destul de ridicata si imi face firul de par si mai moale ) dar fara placa arat ca naiba varfurile sunt crete si imi sta urat. Si la final aplic o crema-gel d ela nivea nivel 3 fixare. Si cma atat. Dupa nici 1-2ore deja se lasa parul un pic. Fixativ daca aplic imi lasa spatiile alea dintre fire si se vede urat.Si nici el nu prea face mare lucru.:/ poate si din cauza cearei. Deci ce as putea face? Sa renunt la placa nu cred ca ar fi o buna solutie fiindca v-am zis varfurile sunt crete (indoite).crying. Daca ma`ti putea ajuta vas fi recunoscator.happy Dau si funda la cele mai utile sfaturi. ^.^

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu mai folosi placa atat de des, arde parul.
Taie varfurile arse macar la 2 luni.
Fa-ti o masca vitaminizanta pentru par moale.
Te pup!

| nairpic explică (pentru anonim_4396):

Sunt baiat ma tund des cam o data la 1-2 luni asa ca nu este o problema placa.big grin

| marktheshark a răspuns:

Poti folosi si fixativ, e destul de util

| sunmiley a răspuns:

Uite, acum, daca varfurile nu sunt OK, tunde-le! Mai apoi, iti imbacsesti parul. Nu e nevoie sa aplici asemenea monstruazitati pe par, il abuzezi. Depinde si ce sampon folosesti. Mergi la dm in centrul vechi iar acolo vei gasi varietati de sampon de la a la z.Nu iti mai abuza parul! Astea sunt sfaturile mele!

| nairpic explică (pentru sunmiley):

Ok iti multumesc pentru sfaturi dar nu asta astept ca raspuns.happy Mai mult de 60% din baietii/barbatii din ziua de azi isi fac o anumita tunsoare..nu sunt singurul..Eu doar vreau o solutie la problema mea samponul este bun adica asa cred.happy Locuiesc in Piatra Neamt deci nu am acces la centrul vechi din Bucuresti cred ca te referi nu? Daca ai un raspuns la intrebarea mea eu te astept daca nu nu mai devia de la subiect ok?big grin O zi faina. ^.^

| sunmiley a răspuns:

In fine, nu am stiut. Daca vrei, consulta specialisti in materie de astfel de lucruri si nu mai inghionti netu', ok? When someone makes a mistake, you aren't supposed to react like that.

| nairpic explică (pentru sunmiley):

Eu am intrebat ca poate mai sunt si altii baieti care ma pot ajuta ..Nu cred ca sunt singurul baiat care incearca sa isi faca o tunsoare de pe aici. In fine cand am s amerg sa ma tund am sa intreb atunci la salon si am sa vad cum si ce. Oricum mersi pentru ajutor.happy