| anonim_4396 a întrebat:

sunt loredana am 13 ani si am sanii foarte mici am si eu rusinea sa va intreb ce trebuies a fac ca sa imi mai creasca ceva trucuri acre fac alte fete va rg ajutati-ma.am auzit de un masaj la sanii singura sa mi-l fac imi puteti spune cum?

Răspuns Câştigător
| username_7558 a răspuns:

Hmm... thinking "alessa" are dreptate în mai tot ce zice. Recunoscc asta băiat fiind, şi nu doar după ce ştiu şi ce îmi place mie, ci şi după ce ştiu că le place băieţilor (bineînţeles că e adevărat, noi bârfim mai mult ca fetele, doar că pe alte subiecte). Sânii mari nu sunt preţuiţi la o fată, decât pentru apariţie, pentru motive de ordin sexual.
O fată cu adevărat atractivă este cea care ştie să se preţuiască pe sine, să aibă grijă de ea. Se numeşte "stil", şi se compune din eleganţă, curăţenie, modestie, şi puţin parfum fin. Ca să fie plăcută, o fată trebuie să ştie să atragă privirile fără sâni mari, şi fără să fie exhibiţionistă prin haine sau comportamen (expunere indecentă). Contează priviri, gesturi, contează să araţi că eşti greu de "cucerit" şi greu de "păstrat" (nu mă refer să stai pe banii altora, în niciun caz). Fata care este cel mai greu de avut, este dorită de absolut toţi băieţii, pe când fata cea mai sexy este dorită doar de cei interesaţi de relaţii fizice, şi doar pentru ele.
O fată este mai frumoasă în costum de baie decăt goală, şi e mai frumpoasă într-o rochie bine aleasă, decât în costum de baie. Ai mai multe şanse să fii plăcută şi dorită dacă ştii să te comporţi, decât dacă ai sâni mari.
O fată dorită şi invidiată este cea care ştie să îşi folosească valorile personale şi să le scoată în evidenţă, nu cea care încearcă să se îmbunătăţească artificial, fie că înseamnă machiaj excesiv, operaţii estetice, haine provocatoare şi culori ţipătoare.
Cea mai sexy fată va fi mereu cea care se vede că are încredere în ea.
Şi cu toate astea, e posibil ca până la urmă să ai şi tu sânii mari. Teoretic, sânii încep să crască pe la 13-14 ani, dar diferenţa mare va fi după 18-19. Pâna la 13 ani, marea majoritate a fetelor nu au sâni, deloc. Deci nu te îngrijora! Ştiu multe cazuri de fete care au gândit ca tine când erau mici, ca apoi să ajungă să spună că au sânii prea mari. Nu vrei să le vezi când aleargă! laughing

57 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Multumesc pentru aprecieri -username-!
Sper ca Loredana sa fi inteles mesajul nostru si sa tina cont de sfaturile noastre sincere, mai ales al tau, baiat fiind, cu un punct de vedere atat de sincer si obiectiv!

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Draga Loredana, mai asteapta! Esti in crestere, la fel si sanii tai, care se vor dezvolta odata cu tine!
Exista "trucuri" de a-ti mari sanii, dar la varsta ta, draga mea, nu cu asta trebuie sa iesi in evidenta, crede-ma, vei da in penibil, in vulgar! O femeie, cu cat este mai dezbracata, cu atat este mai putin atragatoare, mai putin luata in serios!
Daca vrei sa atragi atentia, fa-o prin inteligenta ta!
La varsta ta fii cool cu niste diplome la olimpiade (o sa ai nevoie, nu neaparat de diplome si premii, dar mai ales de cunostinte, informatii!) Citeste cat mai mult! Acum e varsta la care ai atata timp! Valorifica-l citind! O sa ai timp sa fii femeie, o sa te saturi! Nu iti dori sa te maturizezi inainte de vreme! Nu cauta sa atragi baietii prin fizicul tau, la aceasta varsta! Risti sa fii catalogata ca fiind... o... intelegi tu si nu o sa mai ai parte de respect! Lasa-le pe celelalte fete si ce fac ele! Multe, observa singura in jurul tau, se fac de ras!
Asa-i ca nu vrei sa fii ca ele atunci cand se fac de ras, cand pica in ridicol, in vulgar? Cand sunt catalogate ca fiin c.ve?
Sunt sigura ca esti o fata frumoasa, pune-ti in evidenta ochii cu un rimel discret, fara dermatograf... un gloss transparent pe buze si e suficient!
Poarta haine decente, potrivite varstei tale! Nu fi kicioasa si sclipicioasa si cu multe zorzoane si zdranganele pe tine!
Si ca sa vezi ca sanii mari nu sunt totul, in caz ca nu stiai, atat Iulia Vantur cat si Oana Zavoranu, dar si alte "vedete" si-au scos silicoanele! Asa ca..., mareste-ti capacitatea intelectuala, nu sanii! Conteaza mai mult!
Degeaba esti doar frumoasa si sexoasa, daca esti prostuta!
Adevaratele femei isi pun discret corpul in valoare, nu arata tot din prima cum fac cele care doar atat au de aratat.
In concluzie, asteapta sa mai cresti, nu folosi trucuri artificiale gen sutien cu push-up sau vata in sutien..., (anticonceptionalele maresc sanii, dar au si efecte negative daca nu sunt administrate la recomandarea si sub atenta supraveghere a medicului specialist care ti le prescrie in functie de nevoile tale, de organismul tau, in urma unor analize si a anamnezei-scurt istoric medical privind bolile in familia ta-)pentru ca se observa ca nu este natural si tot in defavoarea ta va fi!

eileen
| eileen a răspuns:

Loredana, ai incredere in tine, esti frumoasa, nu este inca timpul ca sanii tai sa se dezvolte, trebuie sa lasi natura sa isi urmeze cursul. Eu am 25 de ani, cand eram ca tine imi faceam aceleasi probleme, dar am hotarat sa invat si sa nu fiu complexata, pentru ca nu aveam de ce. Acum nu am sanii pe care mi i-am dorit, dar sunt mandra de mine si asa, iubitul meu ma adora pentru ceea ce sunt, nu pentru decolteul meu.

| bubu_7778 a răspuns:

Pai la 13 ani d-abia dai de pubertate este normal ca sanii sa fie asa. Te astepti sa fie mari dintr o data? Nu iti face probleme pana la vreo 18 ani sanii tot mai cresc.Nu ai motive sa fi complexata sau sa faci din asta o problema pentru ca ceea ce ti se intampla este perfect normal

| myreluca12 a răspuns:

Si eu am tot 13 ani si nu ii am mari dar la varsta asta nu asta e prioritatea numarul unu...iti dau un sfat sa nu cumva sa faci prostia sa porti sutien cu push-up ca ai vazut caci colegele tale ii au mari si vrei si u sa ii ai.stiu ca tentatie e mare dar sa nu o faci.pentru ca daca porti sutien de la varsta asta cand vei creste mare o sa ti se lase si vaza si mai nasoala e ca no sa iti mai creasca ...asa ca decat sa te dai u mare la varsta asta ac ai sani ma bine lasa ca m-am natura sa isi faca treaba.si nu forta u nota. daca celelalte fete din clasa sau pr sunt mai dezvoltate o sa vezi ca pate pe la 16 -17 ani cand u o sa ii ai frumosi si de marime normala.ele o sa le aiba ca pamela anderson si atunci o sa zica ca ii au prea mari.asa ca nu iti face griji cresc ei.ai doar 13 ani.si la mine in clasa am unele fete care poarta sutien dar nu ma las intimidata ca eu nu ii am mari.

| Rebe a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci griji.Eu sunt pe clasa a 8-a si am o colega care este absolut plata si este foarte slabuta si pe ea nu o afecteaza cu nimic..Nu ar trebui sa te procupe la varsta asta sanii:*

| GuraLumii a răspuns:

Ca sunt mici sanii la varsta ta nu este o problema, cel mai important lucru pentru tine este sa nu faci nimic gresit (fara consult medical) si sa-ti mentii sanatatea sanilor.
Succesul tau nu va fi ca ai sanii mari. OK?

| ghidcumparator a răspuns:

Loredana, multi ani inainte!
Eu zic ca nu este varsta la care sa-ti faci probleme de sani.
Mai asteapta pana la 16 ani, sunt fete care se dezvolta mai tarziu (mai toate).
Rabdare si multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa te ingrjorezi pentru asta de la varsta asta.
mai ai de crescut.la fel si sanii tai.asa ca nu-ti face probleme pentru asta.
pana la 16-17 ani.mai e mult timpwinking
nu te mai ingrijora!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai sa faci ceva ce aity place

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga loredana si eu sunt de aceeasi varsta cu tine si din pacate am si eu aceeasi problema(sani ffmici)...nu stiu ce as putea sa-ti spun pentru.ca atunci cand toata lumea spune ca o sa'mi creasca nu prea ma ajuta cu nimic dar incerca sa ai rabdare cum o sa am si eusad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga loredana sunt de varsta ta si sunt si eu in aceeasi situatie k tine. si eu am sanii ff mici si toate fetele de la mine din cls imi spun ca sunt stearpa. uneori sa simt ciudat si in acelasi timp ciudat dar am mai citit k trebuie sa astept.asta o sa si fac asteapta sa faci 14 ani si atunci o sa vezi ce se intampla asta o sa fac si eu.Pe 20 aprilie 2009 eu fac 14 ani si atunci o sa vad ce se intampla cu sanii mei unele fete se maturizeaza mai repede iar altele mai greu. ex eu am o verisoara care i'au crescut sanii la 16 ani si acum are 18 ani si nu are cine stie ce sani te pup:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt tot Loredana si am avut si eu 13 ani si nu aveam sani dar cu trecerea timpului s-au dezvoltat frumos.acum am 18 ani si sani mei au crescut nici prea mari nici prea mari.La o persoana nu conteaza mult marimea si cele care au snii mari de la 13 ani mai tarziu vor avea sanii exagerati si mu sunt asa de atractivi. vorbeste si cu mama ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cunosc o fata are 16 ani si nu are sani deloc adica are da sunt mici ...in rest e foarte frumoasa si dotata ( fara sani)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga loredana si eu am 14 si dabia miai inceput sa creasca sani uneori ma oftic caci unele fete la 11 ani sunt ff "dotate" in privinta sanilor.eu zic ca trebuie sa avem rabdare ca sa ajungem la "succes" dar pe mine rabdarea asta ma epuizeaza...crying(

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e loredana. Eu sunt baiat. mie nu imi plac fetele fara sani.DK nu ti-au krequt pana acum nici k iţi vor mai creste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna Lore si eu am 13 ani si abia incep sa-mi creasca mi-s f. mici si, si eu sunt disperata cand vad ca alte fete de la mine din cls le au mari dar nah cat timp invat ei o sa creascawinking asa ca toate la timpul lor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sanii mici nu ar avea de ce sa-ti afecteze viata intr-o masura mare, oricum, daca un baiat te place pentru sanii tai inseamna ca nu te merita pe tine, ci doar pe sanii tai si nimic mai mult.Genul asta de baieti niciodata nu-ti vor satisface dorintele si mereu se vor pune pe sine inaintea ta. Ti-o spun din propie experienta.Eu de mica am avut probleme cu sanii, dar altfel de probleme... mi-au crescut foarte devreme, pe la 8-9 ani.Printr-a 4a eram singura "cu sani" din clasa si incepusem chiar sa am complexe din cauza asta.
Oricum, nu te teme, depinde de metabolismul tau.
Unele fete se dezvolta mai repede, altele mai incet, in final toate au.winking (in afara de cele care chiar au probleme de sanatate)
Daca ai impresia ca sanii mici vor indeparta baietii, nici pe departe. Daca exista unul care sa te merite, atunci te va placea cu sani sau fara.
Dar repet, nu ai de ce sa-ti faci griji acum, face parte din dezvoltarea ta, inclusiv temerile tale fac parte din proces! E normal! Trebuie doar sa nu te lasi influentata de rautatile celor din jur! Daca te simti bine in pielea ta, ceilalti pot sa zica ce vor!
take care;*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hye Lorena, si eu am 13 ani si am sanii mici, dar in ciuda acestui fapt, prietenul meu e un baiat ravnit d multe fethe. El nu s. a uithat l me pentru sani, ci pentru persoana mea, pentru personalitatea mea. Nu t garabii q sanii, caci dupa aceea nu vei may sty c sa may faci pentru ca sunt prea mariwinking...si eu incerk sa-mi ascult sfatul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 12 ani si nici eu nu am sani si am fost si sunt inca complexata dar cu timpul incep sa uit de aceste probleme chiar daca uneori plang deoarece alte colege de ale mele au sanii mult mai mari acum incep si eu sa ma dezvolt dar inca nu atat de dezvoltata cat as vrea eu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ooooooo... da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.si eu am 13 ani.si am aceeasi problema ca tine.nu-mi cresc sanii.am 78 in bust. putin pentru varsta mea cred.desi fac si volei de performanta.acum nu stiu. spuneti-va si voi parerea.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lorreeedana ...scuze-ma dar sti serialul fara sanii nu exista paradis? am 18ani si sanii mei sunt perfecti.pentru ce iti trebuiesc sanii acum? doar aai 13 ani.si fetele de varsta ta ar trebui sa se preocupe de altceva nu de sanii! mooama.masaje doamne fata mea.intelege ca nu faci nk decat sa iti faci rau! asa eram si eu la 14 any... dar am vazut cu timpul ca saanii cresc am o relatie de 4 ani.si in fiecare saptamana din zi in zi sunt mai frumoasa(naturala)... un luciu de buze. un rimel...si parul aranjat. aasa trebuie s aratii decent... ddeci scuze-ma ca iti spun dar nu esti prostituata sa iti maresti sanii... oricum nu m-am referit la toate cazurile... o prietena de-a mea a fost violata de 8 insii...pentru ca avea decolteul prea mare! decii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mmmm ...asa sunt si eu cu toate ca am 14 ani nu am sanii mari. dar am urmat sfatul tuturor celor din jur si am hotarat sa am putina rabdare asa ar trebui sa faci si tu. Si eu am o colega in clasa si e mai mica ca mie are 13 ani e de varsta ta si are sanii mari tare de tot asa ca imagineaza. ti cum o sa arate fata aia la 17-18 ani f urat cum o sa. i aiba imagineaza. ti ai rabdare si vei vedea caci odata cu dezvoltarea ta si sanii vor evolua te pupic:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 14 ani jumate... si am sanii mici. un coleg de cls ma tot critica pentru asta ...de multe ori am patit la strand de ex `fata mea unde iti sunt sanii?` e cam nasol dar ma gandesc ca vor creste big grin cam pana la vreo 18 ani au timp sa creasca asa ca nu-ti face griji::*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai da dar totusi in ziua d azi nimeni nu mai pune accent p intelifenta s frumusetea interioara, ci doar cea exterioara am si eu aceeasi problema s m simt destul d prost cand vad ca celelale prietene ale mele sunt mult mai dezvoltate dar asta e fiecare se dezvolta l timpul lui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am sanii destul de mari si am 11 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fata mai asteapta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am 13 ani si is fff mici si ma ingrijoreaza deoarece la mine nu se uita nij un baiat pe cand la fetele cu sanii mari is la in evidenta
am o verisoara cu o saptamana mai mare si iii are de 2 x mai mari ca ai mei pana in prezent eram aproape identice dar acum e diferenta asta si eu vreau sa fim ca doua surori gemene pentru ce noi asa ne simtim si pentru ca inca de mici am stat impreuna...a.cum e nasol ca a plecat in strainatate si imi e dor de ea dar vara vine si se vede diferenta dar nu asta conteaza ci ce am spur mai sus