| alessia1985 a întrebat:

Cum imi pot deschide nuanta parului dupa o vopsire nereusita? Eram vopsita suvite ciocolatii si blonde(din pudra) si m-am facut blond care a iesit mai ales la radacina un blond roscat, de fapt e ceva intre, nici blond, nici roscat. Cum as putea scapa de nuanta asta? Stiti ceva solutii naturale, spalari dese, ceai de musetel etc? happy

Răspuns Câştigător
| PupicAndreea a răspuns:

Masca de ulei de masline si galbenus de ou.Prepara o lotiune decoloranta folosind 2-3 linguri de ulei de masline si sucul de la o jumatate de lamaie. Aplica masca pe tot parul sau pe cate suvite si apoi stai la soare 30 de minute. Repeta operatiunea cateva zile la rand, pana cand obtii decolorarea dorita. In functie de cate de deschisa e nuanta pe care o doresti, poti sa expui parul la soare mai mult timp, pana la maxim o ora, pentru ca altfel razele soarelui sunt nocive pentru par.

| alessia1985 explică (pentru PupicAndreea):

Merci mult! pot folosi si altfel de ulei? la radacina se vede culoarea mai urat, asa o sa fac!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nici tu macar nu ai inteles ce s-a intamplat cu parul tau...l-ai decolorat cu cateva tonuri si normal ca ti-a iesit spre roscat pentru ca aveai o culoare inchisa.Ca sa scapi de nuantele acelea roscate ia-ti un sampon violet si ii va da parului o tenta cenusie cat de cat.
Eu il am pe asta
http://sfatul-fetelor.com/wp-content/uploads/2012/07/P1070154.jpg

| magazinulDepeBlog a răspuns:

1. Buna, din cante inteleg nu ai facut acest lucru la un salon, pentru a salva ceva recomand sa mergi la un salon.

2. Ca solutzii naturale recomand HENNA de la orice Plafar - este naturala (http://www.eiversusele.ro/......-par.html) si mai nou a aparut o varianta pe care o pui in par pentru 30min.