| Anonimus12468 a întrebat:

Buna TPU rolling on the floor
Am o problema. Imediat incepe scoala, iar eu sunt foarte bronzata si nu-mi place. Nu stiti vreun remediu pentru asta? Vreau sa mi se duca bronzul!
Funda mare :*

10 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate!
In cazul tau tot ce poti face e sa:
- eviti betacarotenul ( intalnit in morcovi, rosii, pepene galben si rosu, piersici, caise, cirese si capsune, dar si in unele geluri de dus), insa ai grija sa consumi destule fructe si legume.
-sa folosesti saptamanal un scrub de corp
- alege baile ci nu dusul, pentru ca stand mia mult sub apa iti exfoliezi pielea
- sa ai rabdare
Multa bafta si succes la scoala!

| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns:

Nu poti face nimic. Daca ai vrea sa ti se duca bronzul ar trebui sa te belesti de un strat de piele. Nu face nimic, bronzul va trece cu timpul si in plus e bine ca esti bronzata.Eu zic sa nu te freci cu bureti aspri, pentru ca pielea va avea de suferit in cazul acesta, o ranesti si va ramane rosie.
Sper ca te-am ajutat!

| Cudeea a răspuns:

Nu cred ca ai putea face ceva in privinta asta. Si in plus multa lume e bronzata dupa o vara, asa ca nu vad nimic rau in a fi bronzat happy

| MikeyMinnieMouse a răspuns:

Pai pune pe un burete putin asprut sapun Pana incepe scoala freacate in fiecare zi! La mine a functionat! Depinde cat de tare te-ai bronzat happy Iti recomand sa incerci!

| VintagePink a răspuns:

Fă băi dese cu un burete aspru. big grin

| Anonimus12468 explică (pentru VintagePink):

Eu zic ca e dureros mai ales pe fata.

| VintagePink a răspuns (pentru Anonimus12468):

Dacă nu, cumpără o cremă pentru exfoliere ^_^

| Cozmaniuc a răspuns:

Stai la intuneric!happy

| Anonimus12468 explică (pentru Cozmaniuc):

Hahahahaha rolling on the floor Asta-i buna. Am incercat laughingda nu mere. Am nevoie de mai mult timp.

| Cozmaniuc a răspuns (pentru Anonimus12468):

Poti sa te dai cu crema pentru corp(foooarte multa crema) si sa stai asa...iti intra in piele si o sa fii alba...foarte albalaughing