| krlla a întrebat:

Heii TPU! Am o miiiica problema big grin. Astazi am fost la un fel de padure prin Arges unde era nisip si apa, mrg. Ideea este ca eu m.am bronzat fff rauu si nu vreau sa merg asa la scoala :-s. Intrebarea mea pentru voi este daca stiti vreun remediu folositor pentru a nu mai fii asa bronzata. As vrea raspunsuri cat mai repede posibil. Multumesc. [ Funda ]

Răspuns Câştigător
| Caaaandy a răspuns:

Sall! in primul rand bronzul este frumos si mai ales vara...e si la moda(daca vrei sa fii mereu in pas cu moda). In fine, nu trebuie sa te rusinezi cu el, poate numai daca ai si roseli. ca sa scapi de ele poti folosi iaurt(este un remediu natural, care functioneaza spre deosebire de alte creme si lotiuni, de asemenea nu este foarte costisitor). CARE CESTE EFECTUL IAURTULUI? Pai, iti hidrateaza piele datorita grasimilor pe care le contine si te mai si racoreste ceea ce este super bine in cazul in care ai roseli. Ca un sfat pentru viitor: daca nu iti place bronzul sau nu iti place bronzul ff intens inainte de a merge la plaja sau de a sta la soare e bine sa folosesti o crema de plaja cu factor de protectie ridicat, in acest mod iti protejezi pielea de razele nocive UV! Sper ca te-am putut ajuta si per sa nu te deranjeze parantezele sau explicatiile in exces! pa-pa

3 răspunsuri:
| cristians a răspuns:

Stiu cateva
1. Date cu smantana
2. Data cu otet
3.Cu crema anti-bronzbig grin

| provika4ka a răspuns:

Iti recomand sa te dai cu iaurt de casa ( smintina). ajuta bine, ia roseata. mie imi ajuta mult.

| AlinaAliii a răspuns:

Nu exista asa ceva, si totusi de ce vrei sa ascunzi bronzul? Alte fete merg la solar si isi distrug pielea. Lasa-te asa pentru ca o sa te admire si invidieze lumea