| Rox_Pavel_1978 a întrebat:

As avea o intrebare! Dece paerul meu se ingrasa atat de rapid de exemplu fac baie miercuri si ma spal vineri!

Răspuns Câştigător
| alinutza007 a răspuns:

Cel mai probabil ai si tenul gras.si sa stii ca si spalarile atat de dese ale parului il face sa se ingrase.stiu...dak ti se ingrasa esti nevoita sa il speli atat de des.dar daca ai incerca sa il speli un pic mai rar ti-ar mai rezolva din prob.gandeste-te k excesul de sebum al scalpului este de fapt o protectie.practic la fiecare spalare iti iei protectia parului, iar el incearca sa se refaca prin sebum.

| Rox_Pavel_1978 explică (pentru alinutza007):

Multumesc,am saincerc oricum mi-am facut baie miercuri si probabil imi fac luni!

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Incerca sa il speli la fiecare 3 zile. Foloseste samponul garnier cu aloe vera, este foarte bun pentu parul gras.

| Elena1234456 a răspuns:

Eu mi-am luat o solutie de la Farmec si nu mai am probleme de genul asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine ar fi sa dai si o fuga la dermatolog si sa evizi prajelile.

| xFakeSmilex a răspuns:

Cel mai rapid mod de a masca radacinile uleioase este de a aplica pudra de talc( eu folosesc Brotalco) sau orice pudra(pulbere) de fata. Se aplica ori direct cu mana, ori cu o pensula. Da volum instanmtaneu parului, si arata foarte proaspat. Am mai observat, ca daca folosesc produse pentru par cum ar fi spuma sau fixativul, parul nu se ingrasa asa de repede, si se aranjeaza mai bine a doua zi, nu pare asa lipsit de viata. Oricum, nu stiu ce remediu este permanent asa ca incerca doar in ziua spalarii parului sa il porti desfacut, eventual maxim si a doua zi, iar din a 3 a sa ti l prinzi in moduri cat mai interesante, pentru a ii da alt look.