| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea asta e pentru fete.Deci vreau sa imi schimb culoarea parului dar cum este mai fain.sa il decolorez cu lamaie si miere de albine tiinand cont ca este saten blond/deschis.Sau sa imi fac varfurile cu hartie creponate... voiam sa le fac albastre sau rosii.Voi ce ziceti sa il decolorez la varfuri sau sa ma,, vopsec".

Răspuns Câştigător
| OchisorVisator a răspuns:

Faci cum vrei, ca doar e parul tau. Alegi ce-ti place mai mult. Daca vrei, poti sa il decolorezi acum si cand te plictisesti, sa il vopsesti (sau invers) ca vara e lunga. Culoarea oricum nu tine mult. De decolorare nu stiu ce sa iti spun, dar la hartia creponata, sa ai grija, ca umple tot de culoare. Oricum, fa ce iti place si daca nu iese, asta e.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu faci prostia sa te vopsesti. Fi atenta eu acum 5 sap mi-am facut vârfurile blonde apoi mi-am decolorat parul înapoi. Apoi mi-am facut suvite rosii pe care le am si acum si regret ca m-am vopsit. Deci fa-ti mai bine cu hârtie creponată, tine si culoarea dar nu stiu cat la % ti-se colorează parul la saten. Daca erai blonda 100% se prindea bine culoarea.

| SnowKat a răspuns:

Tias sugera sa il faci la varfuri mov arata super pentru ca si eu le-am avut mov, si nu te prosti ca alte fete sa-ti decolorezi parul de nu stiu cate ori pentru ca iti vei strica calitatea parului tongue, si poftim un sfat daca folosesti placa nu exagera ok tongue