| DellyDell a întrebat:

duminica merg la piscina si am putina celulita. Imi puteti spune si mie cum as putea scapa de ea pana atunci? Nu as vrea dieta deoarece eu am un metabolism foarte ciudat, slabesc foarte repede (fara sa vreau)si ma ingras foarte greu, iar doctora a zis ca nu mai am voie sa slabesc

Răspuns Câştigător
| dianainsta01 a răspuns:

Nu ai cum sa scapi de ea pana duminica. nu ai cum sa dai jos celuliata care ai pus-o toata iarna in cateva zile... poti scapa de ea cam int-o luna, complet. trebuie sa faci mult aerobic, cardio si jogging. si sa mananci cat se poate de multe legume fierte sau crude. poti manca si fruncte, dar incearca totusi sa le eviti pe cele mai dulci: capsunile, strugurii, migdalele, bananele, pentru ca si acestea contin zahar. este natural, dar este tot zahar. si bea 2 l de apa pe zi, ceea ce probabil stiai.

8 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Iti zic foarte sigur ca orice ai incerca sa faci nu vei scapa de celulita in 3 zile cum vrei tu pana duminica. ar trebui sa te impaci cu ideea sau sa incerci sa o ascunzi cu o esarfa dinaia de la costumul de baie

| DellyDell explică (pentru BoOoMbOnik):

Ma rog, sa o ameliorez

| wolder a răspuns:

E prea scurt timpul
dar poti incerca la masaj
sau cu creme

| express11 a răspuns:

Fructe

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa stai si in cap, in 3 zile nu se vede niciun efect

| AlinG5 a răspuns:

Ai putea alerga cate 30 minute in fiecare zi.

| roxanaandreea a răspuns:

Celulita este dovada clara a unei diete neechilibrate si nesanatoase cat si lipsei sportului. Deci...iti dai seama cam ce ar trebui sa faci ca sa scapi de celulita. Succes!

| MinaLovee a răspuns:

Poti sa faci sport, sa alergi in fiecare dimineata si seara, sa nu maninci pine dulciuri saualte paste fainoase care ingrasa, daca zici ca slabesti repede aceste metode te vor ajuta. Funda?