| AndreaBianca a întrebat:

Eu am avut parul foarte lung si acest an am fost in Romania mi-am facut suvite si m-am tuns acum eu am parul pana la umeri, este ars din cauza placii si decolorantului si imi creste foarte greu va rog ajutati-ma ziceti ce sa fac sa imi creasca mai repede. acum regret ca m-am tuns cryingcrying(crying(

Răspuns Câştigător
| andrutza89 a răspuns:

Buna eu am fost in aceeasi situatie ca a ta, am avut parul pana la fund si mam decolorat de am ramas cu el pana la umeri plus sa imi bag placa aproape in fiecare zi, folosesc ssampon revalid si pastilele revalid, ma dau de 3 ori saptamana cu ulei de ricin la radacina ca sa imi creasca mai repede si ulei de maslina la varfuri.O data pe saptamana imi fac si un tratament cu usturoi pisat la radacina, si albus de oua cu miere de albina.Clateste de fiecare data cu otet si cumpara din gama gerovital sprayul pe varfuri deteriorate si cel cu petrol si gaz.Mie imi ajuta parul chiar imi creste repede acum si nu mi se mai rupe ca inainte plus ca acum ma vopsesc decat la radacina.Inca ceva nu iti pieptana parul cand e ud, pentru ca este foarte flagil si ti se rupe mai repede eu mi-am luat si o perie rotativa de la baby bliss sau de la rowenta e la fel ma fac decat cu ea fara feon si dupa imi dau foarte putin cu placa ca se aranjeaza foarte bine cu peria aceea. Sper sa-ti fi fost de ajutor

| AndreaBianca explică (pentru andrutza89):

Eu l-am avut mai lung si app o sa incerc si o sa iti zic daca imi ajuta :*

5 răspunsuri:
| Funditza88 a răspuns:

Mai intai pentru a nu mai avea parul ars trebuie sa-ti cauti o lotiune speciala.

| andrutza89 a răspuns:

Ok ast sa imi dai raspunsul daca iti ajuta..binenteles ca lucrurile astea le vezi intr-o luna adica ai sa observi ca nu iti mai cade si nu ti se mai rup atatea varfuri uscate, si ca o sa iti creasca mai repede. pooop

| AndreaBianca explică (pentru andrutza89):

Sa sty ca nu mai imi cade asa rau parul chiar imi ajuta iti multumesc ink odata

| andrutza89 a răspuns (pentru AndreaBianca):

Chiar ma bucur.pup