| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Fetelor, ati incercat epilarea cu ceara acasa? Ma refer la ceara facuta de voi, cu miere, lamaie etc.
Eu as vrea sa incerc sa imi prepar...
Avanteaje/dezavantaje!?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe ceară clasică de epilat, nu te mai complica degeaba!
Pa, pa.

| Florenta16 a răspuns:

Nu, nu am incercat, a incercat mama, dar nu iti recomand. Este foarte dureros sa te faci singura acasa si nici nu stii dozajul. Ti-e si tie frica sa tragi asa benzile alea de pe tine, asa ca te sftuiesc sa te duci la salon, mai mult de 25 de lei un epilat lung nu are cum sa fie, si acolo ele au mana si experienta si te va durea mai putin. Nu cred ca vrei sa incepi sa plangi singura acasa de durere si sa ramai cu ceara pe picioare. Bafta si Craciun fericit in continuare!

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Florenta16):

Nu voiam sa ma fac singura, am crezut ca este mai buna. Nu este prima oara cand ma epilez pe maini, dar as fi vrut acasa pentru ca se apropie revelionul si nu mai unde sa ma fac.
Multumesc.