| Silviu0101 a întrebat:

In special fete dar si baieti. Am nevoie de un sfat de la voi.

As dori sa imi las parul mai lung si sa mi-l fac mai anime. Nu emo dar ceva in genul, un exemplu este chiar cel din avatarul meu. In stil mai japonez.

As dori sa fac tot posibilul sa imi creasca cat mai repede parul pentru ca daca as sta sa astept asa cum e acum mi-ar lua cam 6-7 luni si as vrea sa mai tai din aceste luni.

Va rog frumos cine stie cum sa fac sa imi creasca parul natural si eficient, repede cat de repede se poate si natural sa imi zica aici. As prefera din experienta proprie daca se poate.

Astept raspuns de la fete dar si de la baieti.

Dau funda si voturi.happy

Răspuns Câştigător
| AndreisiMaicum a răspuns:

Acum zic ca si baiat:
Eu spun sa nu iti lasi parul lung nu stiu ce este in viata reala nu este si in animeuri.
Drept sa spun in animeuri totul e mai tare adica ai vazut niste animeuri cu parul roz sau mov sau noanste mai neobisnuite, ei in lumea reala ar arata oribil, dupa mine.
Deci ic sa nu til lasi.
Acum, 2 intrebare:
din experienta mea a fost ca m-am tun2 marimea 2 si am lasat toata vacanta de vara sa imi creasca m-am spalat normal, in fiecare zi pe corp si o data pe saptamana pe cap si din marimea 2 mi-a ajuns aproape peste urechi si peste ochi. Acuma depinde si cum vrea el sa creasca depinde de sange de om de corp.PS: parul ia din vitaminele corpului si eu imi tai parul ca iti mai ai si din inaltime ca este chair adevarat cacia tunci cand aveam parul lung aveam doar 1, 56 m si acum am 16, 5 deci este o diferentă.
Acuma faci cum vrei bafta in continuare.

| Flavyus07 a răspuns (pentru AndreisiMaicum):

Cauta Visual Kei pe google. O sa vezi cat de multi fac asta... si nu arata deloc rau.

6 răspunsuri:
| ゼロの a răspuns:

In poza din avatarul tau este un baiat stii?
Oricum sper ca o sa iti iasa asa cum vrei tu sa fie. Bafta!
P.S http://www.howtomakeyourhairgrowfast.net/......aster.html
Sper ca stii engleza destul de bine.

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

E imposibil sa faci sa iti creasca parul, el creste singur cum vrea, ai grija sa nu folosesti nu stiu ce geluri sau shampoane pentru cresterea parului findca vei avea probleme cu matreata si e posibil sa iti cada parul.Bafta!

| didicriss a răspuns:

Ai auzit de ulei de ricin? functioneaza (cu asta se da o prietena si chiar merge) se gaseste la farmaciehappy

| Silviu0101 explică:

Eu sunt baiat si nu fatahappy

| alexandra_8069 a răspuns:

Stiu cateva moduri:sa ti-l impletesti toata ziua, zi si noapte, si chiar sa ti-l tunzi.Dar nu mult! Doar varfurile.Chiar si taiatul varfurilor este foarte bine.Eu am folosit ceva pastile din farmacie care stimuleaza cresterea parului si in plus tratament cu o solutie pentru par.Iar cu aceste pastile se si regenereaza.Eu am folosit ceva pastile din farmacie care stimuleaza cresterea parului si in plus tratament cu o solutie pentru par, dar nu prea cred.