| rocket1204 a întrebat:

Ma puteti ajuta va rog cu produse, sugestii, sfaturi pentru combaterea caderii parului? In ultimii doi ani am trecut prin perioade stresante, am slabit mult, parul imi cade excesiv, iar in ultimele luni s-a accentuat cantitatea de par care cade. Deaorece nu am timp sa folosesc metode naturiste, imi puteti sugera un produs? Poate ati incercat si voi vreun tratament.

Răspuns Câştigător
| WalleWalls a răspuns:

Deci,imi dau c ulei de ricin la radacini si pe scalp, masez bine cu degetele, apoi imi pun o pungulita in cap, astfel incat sa nu murdaresc prosopul sau perna.o lipesc bine de caphee hee apoi infasor prosopul peste...dorm cam prost, dar sper sa merite ^_^

12 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Buna! Si mama mea s-a confruntat cu aceasta problema si a folosit produse Revalid, sampon: http://www.revalid.ro/shampoo.html
si aceste fiole pe care le aplica pe parul umed dupa ce se spala si facea masaj scalpului: http://www.revalid.ro/shampoo.html
Poti sa folosesti si celelalte produse din gama, insa eu ti-am spus produsele care stiu sigur ca functioneaza.Le gasesti in farmacii.Incearca sa scapi de stres.Mult succes!

| rocket1204 explică (pentru Etelca):

Multumesc mult! Voi incerca. Succes si tie in ceea ce faci!

| SHINeeTaemin a răspuns:

Masca din doua galbenusuri, tinctura de ardei iute, de urzica si de brusture si ulei de ricin aplicata pe scalp timp de 30 de minute
si o alimentatie bogata in oua, somon, cartofi dulci, avocado, migdale,

| rocket1204 explică (pentru SHINeeTaemin):

Multumesc mult! Din pacate nu am timp pentru asemenea tratamente naturale, desi mi-as dori. La anul voi scapa de perioada stresanta si mi-am notat in agenda propunerile tale. Le am in vedere si iti promit ca le voi incerca vara viitoare. Tinctura de ardei iute si celelalte tincturi, cum le folosesc, cum le aplic pe par sau pe scalp?

| Neo12 a răspuns:

Bună!
Avem organisme diferite..deci poate la tine nu și-ar face efectul ce recomandăm noi și ai putea da mulți bani pe diverse produse și să nu rezolvi nimic. Mai bine mergi la dermatolog și rezolvi problema. Așa a făcut mătușa mea.
O seară plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Aspasia e un produs foarte bun! Testat inclusiv de mine! Recomand de o asistenta medicala!
Aspasia comprimate. Luat doar 1 cutie.
Arata astfel:
https://www.catena.ro/assets/uploads/product_images/e1e5b-59985.JPG

| rocket1204 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult! Observ insa ca pe flacon scrie ca e recomandat peste varsta de 40 de ani si cred ca pentru varsta mea nu este tocmai potrivit.

| ale153 a răspuns:

Si eu am avut problema asta.Eu folosesc sampon anti caderea parului de la Alpecin si Foltene. Folosesc apoi un ser de par si Keratina.Sunt multumita de rezultate. happy

| rocket1204 explică (pentru ale153):

Multumesc mult! Exact ce cautam. Voi merge azi in cautarea unui ser precum cel pe care mi l-ai recomandat.

| WalleWalls a răspuns:

Eu acum imi pun de trei ori pe saptamana ulei de ricin la radacina firelor de par, apoi imi pun o punga pe cap si un prosop peste..dorm noaptea asa apoi dimineata spal bine parul. dupa o luna am auzit ca se vede diferenta.

| rocket1204 explică (pentru WalleWalls):

Multumesc pentru raspuns! Nu inteleg foarte bine cum sa procedez pentru a pastra tratamentul pe scalp peste noapte? Imi poti explica mai bine te rog cum anume folosesti acea punga si prosopul?

| rocket1204 explică (pentru WalleWalls):

Multumesc mult! Dupa cate astfel de aplicari ai facut, ai observat vreun rezultat?

| WalleWalls a răspuns (pentru rocket1204):

Deci,imi dau c ulei de ricin la radacini si pe scalp, masez bine cu degetele, apoi imi pun o pungulita in cap, astfel incat sa nu murdaresc prosopul sau perna.o lipesc bine de caphee hee apoi infasor prosopul peste...dorm cam prost, dar sper sa merite ^_^