| vicky2002 a întrebat:

Buna tuturor. Pe data de 10 iunie plec la mare in Grecia si vreau sa slabesc minim 10 kg pana atunci. Ce imi recomandati? Cata miscare sa fac? Si ce sa mananc? Multumesc tuturor!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10 kg? pai regimul este asta; apa, paie si bataie.slabesti vazand cu ochii, si te si intaresti.cam in doua luni te intaresti de nici mainile pe piept nu ti le mai pot pune.da nu inteleg de ce? cate kg ai? ori ti-e frica sa nu dea marea egee pe dinafara cand vei intra in ea?

| vicky2002 explică (pentru anonim_4396):

Ideea este ca daca am intrebat, inseamna ca am vreo 10 kg in plus, nu? am 69 de kg la o inaltime de 1.56. Ceea ce e mult. Ce e rau in a vrea sa imi imbunatatesc aspectul fizic pana atunci?

| anonim_4396 a răspuns (pentru vicky2002):

Nu e rau ma.cu toate ca parerea mea e; omul gras e si frumos.am spus gras, nu supraponderal ori obez.da la 10 kg in plus, aplicand legea lui arhimede pentru liqide, care spune ca;[un corp scufundat intr-un liqid, va inlocui o cantitate de liqid egala cu masa corpului scufundat] nu o sa provoci vreun tsunami ori vreo inundatie.parerea mea; la greutatea si inaltimea ta esti bine.eu sant cam la fel, dar am vreo 9o si e pe burta.si nu-mi fac probleme.stii cred ca nu exista nici o metoda care sa garanteze slabitul decat o dieta alimentara si alergare .atat.restul sant nebunii inventate de oameni fara scrupule si minciuni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa tii dieta cu banane. Sunt sanatoase, vor oferi organismului resursele de care are nevoie + o memorie mai buna. Cattimp sa tii dieta? Depinde cat de repede isi face efectul, poate o saptamana, poate doua, poate chiar pana in ziua plecarii. Depinde de organism.
Miscare poti sa faci, desigur, cum ar fi : gimnastica - poti cauta pe internet exercitii pentru subtiere talie, alergat sau alte sporturi de echipa. eu zic ca ar fi de ajuns in fiecare seara 30 de minute minim., maxim... 2 ore, sa zicem... desi nu strica si mai mult.
De asemenea, sa bei multa apa, macar 2 litri. Asa nu iti va mai fi foarte foame, corpul tau va elimina toxinele mult mai repede si va accelera slabirea.
Bafta!

| Dariaxoxo16love a răspuns:

Ca sa slabesti atata e recomandat sa bei in jur de 2 l de apa. Daca poti si mai multa.
Poti manca alimente care se digera usor. Legumele nu trebuie sa lipseasca.O salata mare cu mult spanac crud sau salata iti va tine de foame si e si foarte usoara. Trebuie sa elimini pe cat posibil carbohidratii (paine, paste, orez, produse de panificatie, etc.).
Fa cat de multa miscare poti intr-o zi. Poti sari coarda, sa te plimbi cu bicicleta, sa alergi, etc.
Succes!

| Mihailescu_Seby_1997 a răspuns:

Incearca sa manacni mai mult salate si sa faci sport, in fiecare zii alearga cativa km.