| Piink a întrebat:

Voi ce aveti in ghiozdan? Dar in geanta?

Răspuns Câştigător
| DraPraaHaarp a răspuns:

Buna1 pai de obicei in ghiozdan am: cartiel,caietele, pixuri, creioane etc...si machiajurile: rimel,pudra,lipstick, oglinda, omidute etc.in geanta de obicei am: servetele,bani,oglinda,telefonul,lipstick`ul, rimel, pudralaughing etc depinde unde merg...

5 răspunsuri:
| princess a răspuns:

La scoala nu merg deci in ghiozdan nu pot sa iti zic ce am laughing oricum cred ca orice elev are in ghiozdan rechizitele si tot ce ii trebuie pentru scoala! din geanta nu imi lipseste niciodata gloss`ul,oglinda si crema de maini in primul rand,apoi am rimel creion,fard, parfum,agrafe,telefonul, guma, portofelul si agendabig grin

| kitishor a răspuns:

Hello! in ghiozdan am : cartile si caietele, penarul cu pixuri, stiloul, creion, guma de sters, ascutitoare de creion, rezerve etc. eu am penar ca asta : http://www.google.ro/......tp?/imgres numai ca nu cu pisi- mitzi nu stiu ce, e mov.
Asa..tot in ghiozdan am always-uri :)).si portofelul cu bani, mai am un portofel mai maricel putin decat penarul meu, in care tin: 2 luciuri de buze, fard de obraz dar dai foarte putin cu el la scoala, always-urile le tin acolo. atat in ghiozdan.

in geanta : e mai mica dar am : nu am toate fardurile sau perie etc... am asa : luci de buze, cateodata le iau pe cele de la scoala, 2 rujuri, un rimel, telefonul, bomboanele skittles, sau/ si guma de mestecat de menta, ori bomboane de menta, portofelul cu bani cel de la scoala, servetele umede & uscate, atat.
bye

| katy a răspuns:

Multa dezordine laughing)

| jvEcu a răspuns:

Eu am trei tipuri de prafuri, 5 grame de iarba, doua cutite si 1 katana raised eyebrows. Curiosii mor repede!

| MaRiA_1012 a răspuns:

Intradevar, ceea ce imi lispeste mie din geanta... este ordinea dar daca vrei sa stii iti zic. Geanta: farduri, telefon, oglinda, bratari, cercei, perie, pufuri, abonamentul la biblioteca, clame, pufuri, agenda si un pics sau 2.Nu incap prea multe, si na maie si in functie de unde merg. Ghiozdan: pai tin rechizitele. tot ce are un elev in geanta sa