| Carmenssyta a întrebat:

Vreau sa ma decolorez, sa raman blonda, dar stiu ca o creasca radacinile negre si se vede urat.Ce modalitate am in afara de decolorarea radacinilor mereu?(pentru ca nu e sanatos pentru par).Tot odata imi este si frica.E mai bine sa decolorez suvite dese decat sa decolorez tot parul? Imi dosesc tare sa fiu blonda.Va rog raspundeti la amandoua intrebarile.Multumesc

2 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Îl decolorezi prima dată în întrgime,iar apoi când creşte(cam la o lună şi ceva chiar două,vopseşti doar rădacinile,într-un blond foarte deschis,nu decolorant,şi să ştii că prinde destul de bine). Repetând această operaţiune mereu, rădăcinile vopsite anterior, se vor deschide, şi vor fi apropiate de culoarea părului decolorat, vor rămâne mereu puţin mai închise doar rădăcinile.

| Madu99 a răspuns:

Ar fi mai bine sa iti faci suvite dese sau rare ( dupa preferinta) am si eu suvite blonde si mi-a crescut parul si nu se vede asa de urat... nu stiu daca sunt modalitati pentru a ramane radacinile mereu blonde dar sa stii ca daca ti-l faci merul iti strici parul... sper ca te-am ajutat.